» Poradna » Počítačové sítě

Windows Server a SMB

Zdravím,potýkám se se zvláštním problémem u Windows Serveru. Běží na něm služba Nextloud a k němu jsem chtěl připojit několik těchto sdílených složek, ale připojit jdou pouze ty, které jsou na disku C, u sdílených složek které jsou na jiných discích se mi nedaří k nim připojit.Nevíte, kde by mohl být problém?Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Práva?Už si to moc nepamatuji, ale práva se tuším dávala zvláštna share a zvlášť na adresář.

ved ty si tu uz bol tak pred tyzdnom, a co som ti napisal? Ano, kup si synology.

od té doby se už povedlo vše ostatní, ze soukromých důvodů to potřebuji přes ms.

ze soukromých důvodů... Jaké to jsou ?

Jo, tohle: https://www.zive.cz/poradna/nextcloud-a-smb/s... a mám dojem, že je totožný s tímto: https://www.zive.cz/poradna/kam-vlozit-prikaz... tvorem.Tak to holt pěknou zábavu. Pochopitelně Synology by bylo pro toho TVORa nejlepší řešení, ale proč nepoužít rovnák na vohejbák, když TVOR má čas.

Změň vlastníka datových disků, vlastnosti / karta zabezpečení / upřesnit + oprávnění -> přidat uživatele a rozlišit práva

na co potřebuje laik draze placený Windows server?Zvláště když třeba ten Debian s Nextcloudem může jet na železe rovnou a bude s tím méně sra... ehm babrání.

"ze soukromých důvodů"