» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Server 2016 Standard - licencování

Mám prosbu od Vás informaci, co bych měl dělat správně při zakoupení licenci, když mám domaSkladáný server s procesorem Intel Xeon E5 2630 v2, má dva procesory, každý procesor má 6 jader. Celkem je 2 procesory a 12 jader.Potřeboval bych takto:Celkem uživatelů máme tady 25.Celkem počítačů máme tady 25.Celkem tiskárny máme tady 5.Celkem NAS chytré uloziste mam tady 2.Kolik bych měl koupit celkem licencí, abych neporušil nějaké právo.Windows Server 2016 Standard mám licenci jen jednu čistou.Kolik bych měl koupit Device CAL a kolik bych měl koupit User CAL.Každý uživatel má přístup ke všem počítačům. Jako že do každého PC se přihlásí uživatel sám. Zřejmě Active Directory.Děkuji mooooc za připadnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Licence na Server 2016 standard (minimum je 2x 8 core pack) je na 16 jader + 25 user CAL nebo 25 device CALDle toho co ti bude vice přibývat, jestli PC nebo uzivatele.NAS a tiskarny zadny CALy nepotrebuji

Jen doplním. V případě, že máš stejný počet uživatelských PC a uživatelů je jedno, jestli licence koupíš na uživatele nebo device.V případě, kdy bys měl 10 počítačů a střídalo se na nich 25 uživatelů se vyplatí licence na device.