» Poradna » Počítačové sítě

Windows server 2012

Ahoj, poprosím vás o radu, odkoupil jsem si domů server na domácí použití. Na něm je Windows server 2012 - když chci na tom serveru obyčejně nasdílet pár složek, případně na něm bude aplikace serverová část/ a na desktopu klientská část, má cenu instalovat roli a službu "správa souborů a úložiště"? Nebo to je něco zbytečně složitýho, co já nevyužiju ...případně mě vyveďte z omylu. Díky

Odpovědi na otázku

pozri si toto... popisana sluzba "správa souborů a úložiště". Musis sa rozhodnut ci to vyuzijes alebo nie.https://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/hh831487(v=ws.11).aspx

To jsem četl ještě dřív, než jsem sem napsal svůj dotaz. Jenže jsem laik, a moc jsem to nechápal, jestli se mě to týká. mám to chápat tak, že na obyčejně nasdílenou složku nemusím mít tuto službu/roli spuštěnou?

Nemusis .... .

díky, takže předpokládám, že je to pro náročnější správu sesíťovaných diskových polí apod...

Především pro DFS.

Takze Ceska skratka pre DFS je SSaU?:D

Hlavne tam nainstaluj Anglicku verziu.