» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Server 2008 Standart R2 - problém s mapováním disků

Dobrý den,v poslední době se potýkám s dost nepříjemným problémem.Na serveru jak je v titulku uvedeno mam 3 objekty zásady skupiny.1. Mapuje skrz login script (3 disky např. učitelé) - v oboru mají pouze skupiny učitelé2. Mapuje pouze disk na fotky (opět login script) - v oboru mají pouze skupiny photo3. Mapuje 2 disky + home (žáci - opět login script) - v oboru mají pouze skupinu žáciPo odhlášení mě jako administrátora a následné přihlášení např. žáka se stane to, že moje disky vidí včetně home, který by měl mít svůj.Tudíž můj home vidí, ale práva na něj nemá a svůj tím pádem nemá vůbec vůbec. V neposlední řadě má zobrazené i disky jako bod číslo 1, kam nemá práva, ale to zřejmě souvisí s tím samým problémem. Budu vděčný za každou radu.Děkuji

Odpovědi na otázku

Co takhle zkusit na začátku skriptu odstranit všechny jednotky pomocí net use /delete a pak teprve provést mapování?

Myslíš to tak, že udělám na pevno 2 scripty, jeden to bude mazat a druhý vytvářet ? Pokud jsem tě tedy správně pochopil.

Ne, na začátku login scriptu proveď jejich odmapování pomocí příkazu net use * /delete /y (odstraní případné zbylé namapované disky, když žádné nebudou, nic se nestane) a pak si je normálně v tom samém scriptu namapuj jak to máš teď.

Login script je spolecny? Vzdy se mapuji vsechny disky?Mapovani je s parametrem persistent?Muzes zkusit disky nejprve odmapovat, pokud nemas mapovano nic jineho, pak pred vlastnim mapovanim zavolat:net use * /d /y

Login scripty jsou 3 a každý má jiný disky + oprávněné skupiny.Pokud je na PC člověk co má všechny disky a poté nastoupí někdo s oprávněním viz. žák, tak má všechny disky, ale samozřejmě k těm co nemá práva se nedostane.Disky jsou bez parametru persistent (net use W: \\virtual\%username%)

Problém nastavá ve chvíli, kdy se teda žák přihlásí a má za prvé disky co nemá mít zobrazené + home má předchozího uživatele ( zase se tam nedostane kvuli právům ), po odpojení a následnému restartu se disk home objeví správně. Ale zajímá mě jak předejít nesprávnému namapování toho disku právě.

Na zacatek skriptu si dej odmapovani a pak budes mit po problemech.nevolaji se ti nahodou ty skripty vzajemne?

momentálně jsem to nastavil takto:net use x: \server\test /deletenet use x: \server\testA takto s každým diskem.Jak to myslíte navzájem ? Každý co je pro jeden druh skupiny má vlastní GPO.

Takze jeste jednou.Na zacatku pust prikaz, ktery jsem popisoval a ktery najednou odmapuje vsechny disky.Ty si stezujes, ze mas namapovane nejake disky navic a pritom rusis mapovani jen toho, co pak nasledne mapujes.

Čím to ruším ?Příkaz jsem dal, ale disky nemam teď vůbec.

Napises prikaz na zruseni mapovani (net use * /d /y) a za nim budou nasledovat prikazy na mapovani jednotlivych disku.Pokud se ti disky nenamapuji, mas tam neco spatne.

provedl jsem net use * /d /y a mam problém vůbec viděr disky na svém profilu

Tedy abych to upřesnil po restartu je už nevidimZjistil jsem, že na každém novém pc co se přihlásím a nebyl jsem tam, tak nemam žádný disk a musim to mapovat proč ?

Protože ti nefunguje logon skript.A to je taky duvod, proc se ti to chova takto pitomne. Zacni tim, ze zajistis, aby se vubec logon skript spustil

provedl jsem net use * /d /y a mam problém vůbec viděr disky na svém profilu

nejlepsi je na to pouzit kixscript http://www.kixtart.org/velice jednoducha syntaxe, script se spousti s kazdym prihlasenim,nikdy nedojde k chybe napriklad;Sdílenéif ingroup("sdilene") use w: "\\server1\sdilene"endifif ingroup("programy") use v: "\\server2\programy"endifale jestli mas ws2008r2 a i uroven AD 2008r2 , muzes pouzit mapovani disku primo pres AD to je asi ted nejvic doporucovane

jinak jen do sysvolu na DC nakopirujes kix32.exe + vytvoris script1.kix kam napises to co jsem ti napsal nahore a v AD das do prihlasovaciho scriptu kix32 script1.kix , to if ingroup("sdilene") sdilene je normalni skupina v AD, podle toho jak rozdelis uzivatele do skupin podle toho se jim namapuji disky, toto je normalni reseni co pouzivaji vscihni, net use pokazde odmapovavat a znovu pripojovat to je prasarna, nastaveni xo udela kixscript je jen jednorazove vzdycky po prihlaseni - kdyz neni dostupna sit nespusti scrip a neuvidi tim padem ani disky

Pokud chci přímo přes AD, tak musim každý profil nastavit zvlášť ? Nebo to jde nějak hromadně ?

A vůbec v tom nastavení přes AD vidím jen cestu k 1 disku, ale já potřebuji, aby 2 skupiny uživatelů viděli např. (disk - A,B,C,D,E), jedna (disk - F) a ta třetí (disk - D, E).Můžete mi nějak poradit, jak na to tedy ?

Na tohle se snad člověk co má na starosti IT nemůže ptát... Pokus o troll?