» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Server 2003

Zdarec, řeším jeden akutní problém. V jedné firmě, kde dělám Ajťáka, se mi stala jedna taková prapodivná věc. Operační systém je na serveru stále ještě W. Server 2003. Problém je ten, že žádný uživatel se nedokáže přihlásit do systému svýma uživatelskýma údajema - píše to, že účet je uzamčen. Já když se vzdáleně připojím na server, tak ve "správce serverů" jdu do "uživatelských účtů" a u žádného z nich není o uzamčení nic zatrženo. Pak se zkusím připojit libovolným uživatelským účtem k počítači, vyplním správné přihl. údaje a ejhle, vypíše mi to hlášku, že se nemohl přhlásit, že je účet uzamčen. Tak se jdu znova kouknout do uživatelských účtů na serveru a najednou je tam u účtu zatrženo uzamčeno a navíc to políčko je zašedlé...Tak nevím co s tím krucinál fagot Setkal se někdo s tímto probémem? Díky za rady

Odpovědi na otázku

Co predchazelo tomu problemu? Samo se prihodilo? Zkusil bych pro zacatek vytvorit noveho uzivatele, jestli se pujde prihlasit na neho.Pripadne bych zkusil resetovat heslo u nejakeho uctu a myslim si ze se pritom muze zaskrtnout, ze chci ucet i odemknout.

udělal jsem guesta a i ten dělal to samé...Buď to někdo udělal schválně anebo vir, anebo nevím..

Pakliže používáš systém, u kterého si platíš podporu, využij jeho zákznickou linku. Byl bys hloupý, kdybys to neudělal.

Pokud to nevyřeším sám, tak mi nic jiného nezbude...

Já sám řeším vše na Open-Source a vše řídím sám. Nicméně uvažuji stejně, jako kdybych byl nucen mít SW od MS, nebo jakékoli firmy, která by mi poskytovala podporu pro nějakou distribuci.. Chlape, ty lidi jsou od toho placení, zeptej se jich, těžko ti tu někdo poradí s uzavřeným SW do kterého sám nevidí.;)

doufal jsem, že se někdo s tímto problémem už setkal víš :)

Taková nepříjemná novinka.. Zde se setkáš jen s idioty co vůbec nic neví, nebo ví jen části důležitých informací, nebo naprostými trolly co ví fakt kulový.. Nicméně se zkušenostmi z firemního prostředí se tu setkáš málo kdy..Popravdě, jestli chceš odpověď, zkus se zeptat jinde.:)

:)))

dsmod taky nepomohl?Je to rada z webu Microsoftu prekopiroval jsem to od nich, ale asi jim tam chybi mezeryna syntaxi se podivej v manualu k tomu prikazudsmod user /?

zkus vytvorit normalniho uzivatelenebo zkus povolit prihlaseni prikazovou radkou (cmd)dsmod userrozlišující_název_uživatele-disabled {yes|no}http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc781527%28... Mozna by mohl pomoci restart, ten u MS pomaha casto