» Poradna » Programy

Windows s VMware - je možnost dvojího (odlišného) nastavení ochrany Esetem?

Poraďte prosím s tímto problémem. V počítači mám Windows a antivirový program Eset a v něm zapnutu ochranu proti přístupu na potenciálně nebezpečné stránky. V programu VMware mám nainstalovaný také Windows ale (úmyslně) bez antiviru, abych se dostal kamkoliv. Přesto se na tyto stránky nemohu dostat, protože mi v tom brání ten Eset v počítači, který by se podle mého názoru neměl zajímat o to co se děje ve VMware.. Jak by se to dalo udělat, aby Eset chránil Windows v počítači, ale nebránil mi k přístupu kamkoliv z toho Windowsu, který mám spuštěný ve VMware?

Odpovědi na otázku

Celý ten VMware dej do výjímek v Esetu.

Da sa to docielit tym, ze v nastaveniach Web ochrany -> Filtrovanie protokolov -> Vylucene aplikacie oznacite (vylucite) c:\windows\system32\vmnat.exe.

Pro tazatele jen doplním že sice má druhý systém "nechráněný", ale na internet se připojuje zprostředkovaně přes adaptér fyzického stroje a ten je stále pod drobnohledem Esetu.