» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows-problémy po čisté instalaci

Ahojna mém tabletu (acer iconia tab w1-810)jsem dostal možnost upgradu na windows 10. Tak jsem tedy upgradoval,ale prý je dobré udělat čistou instalaci. Tak jsem po váhání rozhodl udělat i tu. Dělal jsem vše podle návodu(http://www.zive.cz/clanky/jak-nainstalovat-w... )už ale během instalace mi bylo divné že to po mě nechtělo připojení k internetu a přihlášení k účtu microsoftu,ale mávl jsem nad tím rukou, že to udělam po instalaci. Když se vše dokončilo..nešlo se připojit na wifi, nešel regulovat zvuk a nešlo dotykové ovládání, u wifi a u zvuku byl křížek. V správci zařízení bylo...že se asi 10 zařízení jako třeba dotykové ovládání a nebo regulace zvuku špatně nainstalovali. Tak jsem se rozhodl nainstalovat windows 8.1 za pomocí flashdisku...ale problémy přetrvávají i na win 8.1.Před win 10. fungovalo vše správně.Nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

Víme. Po každé čisté instalaci si musíš doinstalovat všechny ovladače, aby ti vše fungovalo.

děkuji za radu, už to funguje...akorát to teď chce Key pro aktivaci, ale ten já nevím...Windows na tabletu byli původně už předinstalované...Co teď, děkuji za radu

No a co tam teď vlastně máš - W10 nebo W8.1?

Win 8.1-, stahoval jsem je ze stránek microsoftu, nebo spíše jsem si stáhl program pro vytvoření instalačního media, jde to ještě nějako aktivovat?

Klíč je uložen v biosu. Tys tam sice měl W8.1 původně, ale OEM verzi (= předinstalovaná výrobcem). A ta co sis stáhnul je jiná, tudíž k ní ten klíč nesedí (= systém se neaktivoval).Musíš instalovat znovu, ale v té instalačce uprav (v notepadu) soubor ei.cfg na verzi OEM.´takto:[EditionID]Core[Channel]OEM[VL]0Potom už bude po instalaci systém aktivovaný.

Já jen, že jde o tablet.

A ten soubor ei.cfg najdu kde?nebo si ho musím vytvořit :)

Je ve složce "sources" (v instalačce)

A když jsem ten soubor tam neměl, nevadí když jsem si vytvořil sam? Pro jistotu jsem dam postup jestli jsem to udělal dobře ...Ve složce sources jsem si vytvořil v poznamkovem bloku soubor ei.cfg a do něho napsal to co jste mi tu napsal... je to dobře?

Ano, je.

DěkujuA za jak dlouho se po instalaci systém aktivuje?

Klíč je v biosu - takže během instalace.

Dík, potom se ozvu jak to dopadlo