» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Před-Po

Dobrý večer, ve čtvrtek 8.1 jsem si od známého nechal z mých Windows 8.1 Pro přeinstalovat systém na Windows 8 ( originální licence), akorát, že jsem místo klasického HDD disku na kterém byl systém C, jsem dal nový SSD, a D jsem zálohoval. Po přeinstalaci všechno jsem aktualizoval a poté ještě jsem dal jednu velkou aktualizaci na Windows 8.1 přes Store. No problémů je po vícero : 1. na D jsem měl hry jako je Far Cry 4 (Warez), pak Mount and Blade : WarBand (Original přes GOG.com), pak Zaklínače 2 (taky přes GOG.com) a nějaké Steam hry originalky po přeinstalaci nic z toho nefungovalo s chybami : chybý bink.34dll, atd..a největší chybou je u skoro všech her This aplication is unable to start correctly 0x00000007 myslím nějak tak to je. za 2. po instalaci Deamon Tools se ISO soubory automaticky nepřeváděly na otvíraní pomocí Deamona, když jsem pak zadal otevřít pomocí Deamon, napsalo to chyba v příkazové řádce.A těch souboru co se mě zobrazují jako bíla stránka je po vícero a není to jenom ISO.Nebyla tedy udělána nějaká chyba v instalaci, nebo spíš je vůbec možná z toho přechodu na SSD, dále se rozdíl v rychlosti až zas tak rapidně nezměnil jak mnozí básní o 100x zrychlení zápisu když jsem si ho měřil (ten zápis) dostal jsem na maximální hranici 180 Write, ptám se tedy jestli se něco při instalaci nepokazilo, a jestli je to možné spravit.

Odpovědi na otázku

Ak využívajú hry zápis do systému, súborov *.ini, prípadne do Registrov u.s.w., je nutná ich preinštalácia, akurát nasmeruj inštaláciu hry na D:\, do konkrétnej zložky s hrou.SSD disky v prípade dostatku RAM 8-32GB nezrýchlia beh PC alebo programov, jedine ak zrýchlia štart pri spustení PC. Dôvod je ten, že spustené programy (aktivované) sú z SSD/hdd naťahané v rýchlejšej RAM. Disk je využívaný minimálne. Dám si hneď mínusku -----

Nová instalace OS znamená, novou instalaci SW i většiny her. Chybí ti soubory (typicky knihovny = skrytá binárka), chybí ti záznamy registru, klíče prostě vše. Instaluj znova. SW i hry na systémový disk (rychlost, jednoduchá záloha), ostatní data na jiný disk = brzo by ti v User složce došlo místo.Rada:Když jsi pouze přecházel z disku na disk (HDD > SSD) zcela postačovalo provést klon (nebo i zálohu daného oddílu na HDD) a překlopit na SSD většina SW přesně ví jak to udělat a není problém ani zcela jiný disk. W8 to licenčně chápe. Všechny programy níže to umí:AOMEI / BackupperAcronis / TrueImageAcronis / DiscWizard* (k diskům Seagate gratis, zálohy jen oddíly ne soubory)_* http://abload.de/img/snap74981orna.png_Jak to pracuje. Zálohuje to přímo sektory disku, obnova pomocí boot média je jistější.Před čím to chrání. Před pakárnou nové instalace OS, komplet uložený stav OS, SW, nastavení, aktivací, aktualizací a HW selháním disku. Obnova na jiný disk (typ i kapacita) není problém.