» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows PORTABLE

Jak vytvořit portable windows na USB flash disk ?Poprosím o program, co funguje., žádné doměnkyDěkuji

Odpovědi na otázku

NIJAK!

Pred par roky jsem si delal portable Windows 7 (flashdisk) pomoci programu WinBuilder. Trvalo mi temer dva dny, nez jsem sestavil podle svych pozadavku plne funkcni win7 ale slape a pomaha mi dodnes. Program je v zaverecne fazi velice narocny na diskove operace takze pokud mohu radit, pouzivejte ho v RAM disku usetrite tak mnoho casu.http://cwcodes.net/

Microsoft vytvoril utilitu, ktorá je vo Windows 10 Pro a vyššie - Windows To Go. Nato, ale potrebuješ aj USBčko s danou rýchlosťou a nie nejaký odpad za 6-10 €, čo má zápis 4-10 MB/s. Zato musí byť aj USBčko nato certifikované pre použitie aj v šifrovanej podobe.

Oprava: aj Win 8 má Windows To Go.Tu je pr. https://usb-flash-disky.heureka.sk/kingston-datatraveler-wor... Neviem, či sa ti to vôbec oplatí

Za ty problémy nikoliv, ale co ono má na mysli slovem: "Windows", to je otázka. Leckde běží i MSW 95 a nejen...

Tak co v Hamburku?

A ty si pre to co urobil, okrem tohto kratkeho textu v poradni?

Tak aby takové MS Windows fungovali na každém počítači kam je přinesete nijak.Problém je hardware že pro únosnou velikost a rychlost to nebude kompatibilní se všemi typy HW. Jinak na externím disku to bude pomalé.

není pravda, běžně používám WinToGo s Win10 (deploynuté přes aomei) a zatím jsem nenarazil na HW, na kterém by to nefungovalo. Pro jistotu mám s sebou i USB wifi, o které vím, že má ovladače ve Win10. Zbytek se stáhne při prvním startu z netu. A co se týče rychlosti - používám starší SSD v USB3.0 rámečku a nezaznamenávám nějaké problémy s rychlostí ...

Prvním souvětím sám nevyvracíte že nemůže být HW na kterém to nefungujePoužívám starší SSD v USB3.0 rámečku a nezaznamenávám nějaké problémy s rychlostí... ... a vaše zkušenost vypovídá o čem? Kolik lidí tu má SSD v USB3.0 rámečku , když dnes a deně se tu řeší problém s HW který má přijít do elektrického odpaku a průměrná cena hodiny lidské práce má větší cenu.

jenže ta šance je velice malá, v zásadě jen když půjde o nějaký exotický hw. Jinak to funguje solidně od W8.1.

Zlatý môj, ale je nechcem vyhadzovať zarobené peniaze za elektrický odpad. Máš pocit, že ľudia zarábajú, aby míňali peniaze za TV, práčku, tablet, mobil, počítač, mikrovlnku a podobne, teda za ten tvoj elektrický odpad? Oni potrebujú aj jesť, chodiť na dovolenky, platiť bývanie, atď. A ak má priemerná cena hodiny ľudskej práce väčšiu cenu, tak mi prezraď, či si ty za hodinu práce dokážeš kúpiť napríklad TV!!!

musíš si vytvořit tzv LifeCD z distribuce tim se to dá udělat jde to jak na DVD tak i USB flash disk

Neoficiální Windows MiniPE XT, WIndows Reatogo 7https://www.google.cz/searchJsou i nějaké Visty portable...

Enterprise edice windows, na vytvoření WinPE je tam průvodce...Postupy z netu fungují určitě taky, jen neřeší licence

Samozřejmě, že to jde. Také používám.

a k čemu něco takového jako bude?

Jednou z možností je mít na USB flash disku nainstalovanou nějkou LIVE LINUX DISTRIBUCI a v ní spouštět windows přes virtualbox.