» Poradna » Mobily

Windows phone 8 - jak se připojit k Wi-Fi?

Dobrý den,úplně na začátek - já potřebuji poradit, nepíši zde návod jak co udělatMám internet od o2, router zyxel P660HW-T3 v2. Mám 1 stolní počítač připojený kabelem, 1 notebook připojený přes Wi-Fi, tablet s androidem 4.0 připojený přes Wi-Fi, smartphone s androidem 2.3 připojený přes Wi-Fi. Pořídil jsem si nokii lumia 520 s windows phone 8 a chtěl jsem se připojit na stejnou Wi-Fi, napsal jsem název sítě (mám skryté SSID) a heslo s výsledkem, že windows phone (dále jen WP) psal "špatné heslo" (heslo jsem psal snad 20x dokola na všech zařízeních, jen na WP to psalo "chybné heslo") (heslo na Wi-Fi je "abcde" a zabezpečení WEP). Když jsem nastavil jiné zabezpečení hesla Wi-Fi sítě, nastavil veřejný název sítě (neskryté SSID) tak WP přestal psát "chybné heslo" ale začal psát "síť neodpovídá" (všechna ostatní zařízení stále fungovali bez problémů.) Dokonce jsem i nastavil neskryté SSID, nastavil jsem u Wi-Fi žádné heslo a WP stále psal "síť neodpovídá" zatímco ostatní zařízení fungovali bez problému. Abych se ujistil, že není nefunkční Wi-Fi v nokii s WP, nastavil jsem na HTC s androidem 2.3 hotspot, na který se nokia připojila bez problému, poté jsem založil Wi-Fi na notebooku, na kterou se nokia i tablet a HTC připojili bez problémů a vše fungovalo. Jediný problém je mezi routerem zyxel P660HW-T3 v2 a nokií s WP 8.Nějaké rady prosím? Nechci si kvůli jedný nokii kupovat nový router

Odpovědi na otázku

Zjisti, jestli nemáš v routeru nastavený počet připojených zařízení. V Tvém připadě čtyři. Nebo omezení pripojených zařízení na wifi :)?

Klidně dej veřejnou SSID a nastav filtrování MAC. Ten samý router mám a s WP 8 po 8.1 DP nemám problém.

Filtrovani MAC nema zadny bezpecnostni efekt. Zbytecne resit.

Jakto? Mám whitelist adres MAC + WPA2-PSK a nikdo cizí se mi do sítě ještě nedostal.

Jen kvuli WPA-PSK. Filter na MAC adresy je jen zbytecny nekomfortni prvek s nulovou bezpecnostni pridanou hodnotou. Klonovani MAC adresy je tak snadne...

Při cíleném útoku. Ale pro BFU je to neprolomitelné.

Jen pro ujištění, že Vás chápu dobře - také jste měl problém s WP 8 s připojením na wifi a poté, co jste aktualizoval OS na WP 8.1 (což mám také v plánu) byl problém pryč a vše fungovalo tak jak má?

Zabezpeceni WEP klidne vypni. Jedina jeho funkce je ze snizuje propustnost site cca na polovinu. Ochrana nulova, dnes se to proboura za sekundu.

A co takhle změnit kanál na routeru na < 11 ?

Děkuji za každou radu, ale moje znalosti jsou na uživatelské úrovni, zde jsou printscreeny nastavení mojí Wireless LAN (nebojte, jde o důvěryhodnou stránku bez reklam jen s obrázkem)http://prntscr.com/3uaurlhttp://prntscr.com/3uautvhttp://prntscr.com/3uauw5http://prntscr.com/3uauybDoufám, že Vám to pomůže v řešení mého problému (zní to sobecky, ale jsem vážně rád za každou radu) nokia stále píše "neúspěšné připojení, síť neodpovídá" Je tu ještě jeden zajímavý úkaz - večer, poté co mi přišla na mail první odpověď ohledně maximálního počtu připojených zařízení jsem se s WP najednou připojil a od tě doby, co jsem napsal dotaz, jsem nic nenastavoval a nic neupravoval, jen to zkrátka zkusil znovu. No a dnes jsem se ráno probudil a nebyl připojen, tak s radostí že to funguje jsem zadal znovu heslo a bez výsledku - síť prý neodpovídá :( paní s HTC odešla dávno do práce - tím pádem si myslím, že kdyby počet zařízení byl na max 4, tak by se tím, že není HTC připojeno, uvolnilo jedno místo a nokia by neměla mít žádný problém, ale opak je pravdou.

wpa2 psk - personal - na wp8 problemy.Wpa2 - enterprise nepřipoji se vůbec Aby ti to nebylo lito s wpa 2 enterprise maji problem i W8 a nejen WP.No on je to takovej system na hraní,ještě nedavno to neumělo VPN vůbec,ted to umi VPN zkripleně,OTG to neumí a dalšich milion věci co uměl můj smart za krale klacka...

Co to plácáš za blbost, Androiďáku. S WPA2-PSK nemá WP problémy žádné. A to jsem prošel od Windows Mobile 5 pro Windows Phone 8.1 všechny mobilní platformy.

Enterprise experte.A fixy pro cisco - jestli tušiš co to je si najdi na netu.Jo ty neviš co je wpa2 enterprise - tak to jo.Hrej si potom doma se svyma domacima hračkama ale neplet se do debaty když neznaš zakladní pojmy.

http://wmpoweruser.com/windows-phone-8-1-now-fin... Fakt?Už viš proč řikam at si hraješ doma se svyma domacima hračkama?Mimochodem pořad to nefunguje tak uplně jak by to fungovat mělo takže jedinej system se kterym si v kelu je...Ano WP...

WPA-PSK: zadne problemy na WP8 (Lumia520) ani WP7.5 (Omnia 7) ani 8.1 (Lumia520 developer)

Enterprise chlapci ,enterprise

ajaj, tak to jo

U mýho routeru jsou defaultní hodnoty:ReAuthentication Timer: 1800Idle Timeout: 3600Group Key Update Timer: 1800Zkus je tam použít.

Na routeru je potřeba mít povolený DHCP server, aby WP zařízení dostalo IP adresu, protože se nedá nastavit staticky. Android statické nastavení dovede. Nechci se hádat, ale mám za to, že WP ne. S některými rotuery je problém. K některému to prostě nejde se připojit a nejde a jiný model se stejným nastavením od stejné značký neni problém.U nastavení wifi se mi osvědčíilo prodloužit DTIM Interval z defaultní 1 na 3 (možné hodnoty jsou do 15).Psalo se tu o MAC filteringu, to je pravda, to je nanic. MAC se přenáší nešifrovaný a když ho útočník odchytí a naklonuje, toto zabezpečení padá. Pro uživtele je to otravné, každé zařízeni musí zvlášť povolit na routeru z jiného, už povoleného zařízení, a to nemusí být vždy po ruce. Když se u zařízení na MAC filtru znefunkční NIC adaptér a je nahrazen jiným s jinou MAC adresou nebo jiným zařízením (třeba jiný mobil), opět se do sítě jen s heslem a SSID nedostane a musí ve filtru povolit nový MAC.Standardem zabezpečení pro domácí použití v dnešní době je WPA2-PSK s šifrováním AES a silným dlouhým netriviálním heslem. WPA2 Enterprise je pro business a tam je potřeba k sutentifikaci TACACS / Radius server nebo certifikát. Doma nepoužitelné.

Ne, že bych se chtěl hádat já, ale u obou Zyxelů, co mám doma na pokrytí WiFi signálem má DHCP vypnutý (IP rozdává router od Microtiku na střeše RD). Je fakt, že moje Lumia 822 pro US trh není zrovna reprezentativní vzorek Windows Phone, ale Wifi mi na ní fungovala od WP 8.0 přes všechny GDR až po současný WP 8.1 Developer Preview.btw: k Wifi jsem se nemohl připojit třeba u čínského plagiátu Galaxy S4 mini, ale ostatní zařízení z Androidem mi fungovaly. někde mám doma v krabici staré HTC s Windows Mobile 6.5, tak to můžu zkusit ještě u něj.

Taky řeším problém s připojením 950 k WiFi ASUS. Mám takový dojem, že to asi nebude podporovat staré šifrování WEP?Sháním staré HTC-HD2, asi neprodáš? Moje bylo přejeté na dálnici, potřeboval bych nějaký kus na náhradní díly...

Specifikacia 802.11n podporuje oficialne len sifrovanie WPA2/AES. Pokial sa vyrobca ovladaca v telefone drzi striktne predpisov a specifikacii, tak pri pouzivani 11n je nutne pouzit len WPA2/AES. Neviem ci ten Zyxel dokaze AES. Je mozne, ze dokaze len WPA2, ale sifrovanie ovlada len to, co bolo na WPA. Vola sa to RC4, alebo inak TKIP. Preskuaj si to podrobnejsie v navode, alebo technickych parametroch.

Tak to nechápu, totálně vubec :D hošiii... nic jsem s tim nedělal celý den, vůbec jsem se do routeru nepřihlásil a žádné nastavení neměnil a přišel z nákupu, zkusil štěstí, vyhledal jsem na nokii wifiny, zadal heslo (zabezpečení WPA2-PSK) a bez problémů WP píše připojeno a vše funguje, asi má svoje dny kdy se mu chce a kdy ne, fakt už nevím...Možná to vypadá že si z Vás dělám srandu, ale fakt ne a navíc půlce věcí co tu píšete nerozumím :D jak říkám, jsem uživatel, umím nastavit heslo na wifi v nastavení routeru jinak je pro mě všechno španělská vesnice

Namiesto hesla zadaj zdielaný klúč