» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows otevřu až na druhý pokus

Ahoj, od jisté doby zapnu PC a vyskočí mi: "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key." Takže vypnu PC, znovu zapnu a za poklepávání na F8 to naběhne. Prosím poraďte. Díky Kvakin

Odpovědi na otázku

Nejlépe servis.

Ake media mas pri starte v mechanike, v USB portoch, v citacke kariet ?Vyber vsetky.Ako mas nastavenu prioritu bootovania systemu v BIOSe?Nastav ako prvy disk zo systemom.Skontroluj systemovy disk. Ked je to mechanicky HDD (nie SSD), tak skontroluj S.M.A.R.T a test na vadne bloky.

Ahoj, z USB jsem všechno vytahal a nic. Prosím Tě mohl bys mi přiblížit ve zkratce to bootování? V životě jsem to nedělal a nerad bych to ještě víc pokazil. Taky neovládám angličtinu tak, abych se podle textu mohl řídit. S.M.A.R.T. mi taky nic neříká. Moc děkuju.

Také bych to viděl na špatné pořadí hardwaru při bootování.Na 1st by měl být HDD se systémem.Pokud jej tam máš, můžeš mít problém v samotném HDD a bude zapotřebí jej vyměnit.

To je zajímavá myšlenka, ale nikdy mi to nikde takto nefungovalo. Např. nyní mám v PC 4 disky z toho 3 jsou interní. Když nastavím boot nejprve z USB / mechanik, pak z nesystémových interních disků a až nakonec dám systémové SSD nestane se nic. Nejprve se proběhne USB, pak nesystémová umístění a nakonec PC stejně nastartuje z jediného disku, kde nalezen aktivní oddíl.

U disketovky to myslím takto bylo, někdy to místo přeskočení na další mechaniku nahlásilo Insert boot media.

U disketovky to obvykle řve "Insert boot media" tehdy, když v ní je disketa bez systému. Jinak ne, mechanika se přeskočí a na řadu přijde další zařízení v pořadí.

Já otvírám okna bez problémů, stačí kliku nastavit do správné polohy.

Proklikej se setupem BIOSu a vypni quick-boot a zobrazování loga výrobce ať vidíš co se děje při staru a hlavně, jestli to půjde, nastav delší čas na detekci SATA (IDE) zařízení, je možné, že se po prvním zapnutí nestihne roztočit a přihlásit pevný disk ze kterého pak logicky nejde načíst systém.