» Poradna » Programy

Windows NT 4.0 a USB

Ahoj Lidičky, nevíte náhodou jak je to s USB ve Windows NT 4.0 (WorkStation) ? ... Mám starší notebook (iCeleron 366MHz, 96MB RAM, 4GB HDD, 24xCDR, ...) a W2K na tom běží celkem dobře, ale rychlost není nikterak zázračná. Proto bych tam chtěl skusit hodit ty NTčka. W98 už jsem zkoušel ale každou chvylku padaj. Ten notebook je COMPAQ Armada 1500c (C366/S/2000/D/0/2). Jo a v těch windowsech by samozřejmě byl SP6i. Díky za rady

Odpovědi na otázku

Omlouvám se, přesný typ je:C366/S/4000/D/0/2

U Win NT na USB zapomeň. Tohle opravdu neumí.

škoda, ale povedlo se mi vygooglit tuto:http://ftp1.us.dell.com/utility/R62200.EXEmělo by to v NT4 dodat podporu USB, tak to hodlám vyzkoušet. Samozdřejmě pak napíši jak jsem dopadl

Tahle utilita od Dellu bude chodit je vynikající, zatím chodila na všem železe kde jsem ji použil.

Mě právě tenhle driver chodí s mojí flashkou (Tiny) a foťákem HP jako mass storage zařízením bezvadně. Dokonce to flashku pozná samo při zasunutí. Existuje i celá řada jiných driverů specifických pro konkrétní zařízení, ale tenhle od Dellu pokládám za nejzdařilejší.

Se posledním Service packem by mělo standartní USB fungovat i pod NT 4.0 . Je potřeba tedy i spolupráce výrobce HW.U tak starého NTB bych se přimlouval za Lin... , přece jen ten HW vytěžíte víc.

Linux na něm mám také