Windows notebook s konstrukci Macu?

Dobry den v Poradne!

Vcera jsem mel moznost si ohmatat poprve v zivote (se zajmem) MacBook (ten s hlinikovou? konstrukci). Lezi mi tu totiz na stole starsi HP Compaq 6715s a hodlam starika poslat do vecnych lovist. I kdyz byl tento Compaq 'business' model, je to konec koncu jen kus plastu, zvlaste pak v porovnani s Macem. Co se mi na tom Jablicku libilo byla konstrukce, vyzaruje z nej proste solidni (hlinikova?) pevnost. No a kdyz se podivam na trh notebooku bezicich na Windows, je to jeden plast vedle druheho.

Konstrukcni otazka je pro me velmi dulezita ve vyberu notebooku, na druhou stranu na Mac OS uz se mi prechazet nechce.

Mohl by nekdo vytipovat znacky nebo konkretni modely z tech vseh co na trhu jsou, ktere jsou zname svou solidnejsi konstrukci?

Odpovědi na otázku

Ano jsou HP a Dell. S stojí přibližně o 3000,- míň +/- stejně vybavený MacBook AIr nebo MacBook PRO.
Jinak na MacOS přecházet nemusíte, klidně si tam nainstalujte W7.

Ameriku neobjevíte.

Podle mě jsou Windows na MacBooku spíše nouzovka- chybějící klávesy mě občas donutí připojit USB klávesnici od MS.
Jinak jsem si na ergonomii Mac OS X zvykl a nemám s používáním žádné problémy.
V dnešní době už neplatí ani tvrzení, že Mac není na hry. Na MacApp Storu najdeš pecky jako RAGE, Mafia II, Call of Duty ( 4, 2, 1 ) Dirt II a spoustu dalších ( hafo jich je na AppStoru zdarma ).
Na tvorbu prezentací a grafů používám Numbers a Keynote z balíku iWork a na střih videa a jedodušší tvorbu
soundtracků GarageBand z balíku iLife..
Za sebe Mac můžu doporučit, ale před koupí je dobré si ho osahat..
Moje baterie má za sebou cca 600 nabíjecích cyklů a pořád při staženém podsvětlení a poslechem hudby
v iTunes vydrží 6 hodin :) ..

Pokud chceš primárně používat Windows, tak bych šel do nějakého "ultrabooku". Tam
už si můžeš vybrat spíš podle designu, výkon je u všech na výborné úrovni.
:))

MacBooky - ať Air nebo Pro jsou nejkopírovanější notebooky na trhu. Račte se podívat na Dell XPS, HP EliteBook, HP Envy... a další a další. Jenže originál je originál, design je takový nejčistčí... Ovšem pozor - za pár měsíců se má objevit nová generace MacBooků a možná bude všechno úplně jinak - mám na mysli design! Samozřejmě že v praxi lze mít i na macboocích wokna, nevím jak moc omezuje absence některých kláves, respektive co na počítači děláte. A přechod z Win na OS X je záležitostí týdne. U Applu je právě ta výhoda kdyby vám OS X nevyhovoval vždy tam můžete mít Windows, ovšem u Windows nelze nikdy mít OS X. Jinak já mám rok MBP a je opravdu skálopevný, jediné co Apple neuměl byly plasťáky (white)ale to u Pro neplatí. Navíc mají MBP skvělý displej. Možná bych si objednal MBP, dal na něj wokna(přes aplikaci bootcamp) a když bych zjistil že mi nevyhovuje do 14 dnů bych ho vrátil...

Dell XPS, LAtitude

A co Lenovo ThinkPad ?
Mimochodem, ani hliníková konstrukce není zárukou odolnosti. Pokud ti notebook "špatně" spadne, něco se může poškodit tak či tak, pokud to není Toughbook, Getac, Tetra...

http://www.ebay.com/itm/Getac-B300X-B300-Rugg... ...

Ten ujde, což ? Ještě k tomu zdarma "WOW-efekt" :))

Ja vsem dekuji za prispevky i napady. Na ty Lenova me posledni dobou zacala honit mlsna a dost o nem premyslim. Na druhou stranu me docela i vabi ta myslenka hodit predsudky stranou a preji na Mac OS. Necham si to urcite ulezet v hlave a prokonzultuju to i s uctem v bance haha.

Pokud koukate po odolnosti u Lenova, jste spravne, rada Thinkpad je v tomhle ohledu legendarni. Nenechte se ale napalit radou Thinkpad Edge - ta nema s legendou byvalehi IBM spolecneho vubec nic.

rada ThinkPad skocila s kvalitu u T61, pote uz to zacali ojebavat, nerikam ze jsou spatene co se tyce konstrukce a odolnosti, ale uz to neni ono

Držet se sérií ThinkPad T, X...