Windows nevidí externí disk

Dobrý den,mám externí disk, nicméně Windows ho nevidí, nevidí ho ani ve správci zařízení, ani ve správci disků. (disk je půl roku starý, ale před reklamací bych rád alespoň zálohoval data)Mohl by mi někdo poradit, nějaký program, čím ověřit funkčnost disku, či nějakou obnovu? Děkuji za případnou radu, Dominik

Odpovědi na otázku

Pokud ho nevidí ani správce disků, tak je nejspíš v háji elektronika. Ale zkus to ještě v jiném PC, pokud ani ten ho nevidí, tak si data nezazálohuješ. Můžeš zkusit nějakou firmu specializovanou na záchranu dat.

Pokial nie je ani v Device manageri, tak ziaden program nema sancu nic vytiahnut. Teoreticky by si vedel ten USB kit rozobrat(vacsinou destruktivne) a vybrat disk a pripojit napriamo k Desktop PC alebo cez iny USB kit.Tym ale stratis zaruku a neziskas istotu, ze z toho nieco vycitas..

Nie je disk v RAW? Skus nejaké live cd/usb distro Linux z nabútovať mašinu externého média.

Nevidi mu ho ani Device manager Nuda. Moze byt v RAW alebo v JPEG, je to jedno, ked ho nevidi ani ako zariadenie.:D

videl si jeho screen zo Správy diskov, ja nie.

Ne ne, není v RAW .. jde o to, že disk předtím normálně šel a zničeho nic nejde .. jen pro upřesnění nezobrazuje se na žádném PC. Každopádně děkuji za rady.