Windows nenabíhá

Už včera když jsem zapl počítač, myslel jsem si že mi nefunguje kabel od monitoru, po několika pokusech jsem počítač vypojil ze zásuvky a pročistil jsem ho vztlačeným vzduchem, zapl jsem ho počítač znova a teď už fungoval. Dneska ráno jsem jsem počítač zapl a choval jse běžně jako vždy když ho zapínám, ale potom co zmizel window logo obrazovka úplně černa počítač furt děla běžné zvuky a monitor a přijímal obraz z počítače. Jak mam řešit tento problém prosím ?

Odpovědi na otázku

Opraviť pokazený windows stlačeným vzduchom? Keď sa ti to podarí, tak sa ti pokloním

Už sa mu to raz podarilo, dnes by tom mal skúsiť znova, ak sa mu to podarí, nazval by som to magické prefúknutie kompu.

Ako v Ratatouille, uvidime ci dokaze zopakovat svoj nahodny uspech.

Tak pokud k tomu přidá rýži a přepastuje, mohlo by to klapnout

Zkusil jsem vypojit a zapojit všechno od počítače a počítač zapnout, teď už naběhl normálně a funguje, potřeboval poradit co s tím mám dělat ? (Co všechno jsem vypojil: Bluetooth usb, myš, klávesnici, kabel od počítače jsem vypojil od počítače, ethernet kabel, DVI-D kabel)

Nepíšeš co je to za komp jak starý nebo alespon Board a CPU, u starších se stávalo, že nabíhání systému někdy blokovala některá USB zařízení, bylo nutno vytáhnout z USB nechat naběhnout systém a pak zapojit zpět.

Dřív mi to nedělal, mam dell optilex 790 do kterýho jsem přidal před rokem nvidia gt 1030 gigabyte low profile d4 2g.

intel 2nd gen core i3/i5/i7 - chapes, ze veci sa kazia a po 10 rokoch uz na to aj maju narok, ze?

Tenhle počítač jsem koupil před 3 roky je repasovaný

To že je repasovaný a žes ho ty koupil 3 roky zpátky ale nemění nic na tom že má 10 let.

Ano to jsi uvědomuji jenom chci vědet čím to je, co mám vyměnit základní desku , zdroj ????

zober to do servisu a ked oni povedia, ze je pokazeny, tak bud druhy repas alebo novy novy pc.

Takže z toho co jsem vám napsal nemůžete pochopit proč to dělá ?

bud mas hw zavadu alebo sw zavadu. Ty sam to zistit nevies, takze to daj niekomu, kto vie. A na zaklade toho co zisti, ti ponukne riesenie. Takze tu pretan vypisovat, naloz to do auta a odovzdaj v tvojom oblubenom pc servise.

Je to Dell, takže základní deska i zdroj jsou atypické, zapomeň na to že by se to dalo za rozumné peníze vyměnit. Podle popisu je to tak na 90% nějaký špatný kontakt takže zkusit všechno podotlačovat, pokud nepomůže tak rozebrat a znovu pozapojovat. Pokud máš smůlu tak je to problém na nějakém plošňáku (studený spoj/prasklý spoj) což je u tohodle PC konečná. Jinak vyfoukáním se to samozřejmě nespravilo, ale při foukání jsi hýbal s komponentama takže se ten kontak asi obnovil.

Navíc teď beží normálně, takže procesorem to asi nebude

mozno to bude konstalaciou planet na rannej oblohe. neodpajaj nic a zober to do servisu, mozes cakat ze repas sa dodrbe pol roka,rok po zaruke.

Dodatek: jak jsem zkoušel profouknout počítač, tak jsem ho celý odpojil a položil na zem aby j,se mi to dělalo dobře

Takže si ho dal do stabilizovanej polohy. Super, prvú pomoc zvládaš. Počítač prežil.

Tento problém máš řešit tak, že počítač odneseš do servisu. Slyšels o této službě někdy?

Za tu službu bude muset platit, tady to má zdarma

Jo, holt kolenovrti to nemaj lehký...

Neviem či cena za opravu nebude podobná ako iná doska. To radšej šetriť na nový.

Zavolejte znalejšího kamaráda ať se na PC dodívá. Podle vašeho popisu můžeme jen říct: je to pokažený.

Tudy ne. Napr. jste vybral uplne nejhorsi SSD, ktere je v nabidce, pomale RAM, prachbidnou desku,..Jaky je cenovy limit?

Max do čeho můžu je 9,5 tisíc kč

Ale chtěl bych do počítače strčit tuhle grafiku gigabyte nvidia GeForce gt 1030 low profile d4 2g, a později vykonější mini rtx 2060

Mohl bych přidat eště 3 000 kč takže 12 500 kč ale vic už nemůžu je nějaká možnost?

i3 10100 nieje ziadne delo, ale pri 1030 to nemas dovod menit. Radsej kup za tych 12 grafiku k tvojej i3ke a kup si normalne SSDcko na system. Pripadne mozes upgradnut na 10400f alebo 10600kf.

Mám v plánu koupit lepší grafiku ale momentálně bych radši měl takovej výkonnější základ, a žádný počítačový expert nejsem tak bych byl rad kdyby jste mi poslal odkaz na lepší ssd a na zdroj. Protože že kdybych určil všechny komponenty prakticky bych vyhodil peníze z okna

ked ti uz nabieha windows, co mas v nadpise, ze nenabieha, tak do procesora peniaze nedavaj. Kup 3050 a mas vybavene. SSDcko samsung alebo wd do M2 slotu, ak teda mas M2 slot, co urcite mas.

Ne, rozhodl jsem si sestavit novy počítač protože ten o kterým jsem tu psal už na něho nezabírá vypojit a zapojit všechno tak ho chci vyhodit, ale nechci vás tu obtěžovat ze svojí hloupostí ohledně toho že nedokáže sestavit pc sestavu tak aby byla funkční a vám se na tyhle dotazy nechce odpovídat což chápu, tak bych vás prosil jestli by jste mi neporadil nějakou stranku která vyhodnotí všechny parametry komponentu a zjisti jestli bude ta sestava fungovat, když tak jse ještě do ptám a ukončím tenhle dotaz

aha a ta i3 10100 je akoze ten novy lepsi? Tak to nieje bohvieco, ako novy najhorsi by som bral i3 12100.

Chtěl bych průměrnou sestavu co dokáže rozjet mnoho her na aspoň 40 fps , až na grafiku tu jsi později koupím lepší. Nechci úplně nějaké monstrum

na 40fps idu hry mne s 1070 a i7 4790 a to je 1. 7 rokov stary PC a 2. o dost vykonnejsi ako to co chces.

do tej skrine das len 24cm grafiku, namatkovo prva 3050 co som nasiel ma 24,5 Rozmysli si dobre, co kupis...

Chtěl bych tam po nějaké době dát mini rtx 2060

ryzen 4100 je snad nejhorší možný procesor co se dá koupit, i starší přetaktovaný ryzen 3100 podává lepší výkonza tyhle prachy je lepší koupit něco s i3 12100f