» Poradna » Programy

Windows Media Player ve W7 nelze zrušit jako default player.

Jsem z toho už docela zoufalý. Nainstaloval jsem na čistý Win7 64-bit Real Player, ale ačkoliv chci, aby přehrával některé soubory (mp3,apod.), nastavuji to v jeho vlastnostech (dám default player nebo manuálně zaškrtnu přípony) na Windows to nemá vliv a stále se otevírají ve WMP. Navín v "vládací panely->Výchozí Programy->Nastavení výchozích programů" nemůžu u WMP cokoli změnit (odšktnout přípony souborů), všechny jsou vyšedivělé, tudíš je nemůžu zrušit.Nemáte někdo nápad jak to zrušit?Díky...

Odpovědi na otázku

Real Player? Dobrovolně? To jsi slušný masochista.

Když já ho používám již dloooouhá léta a jsem na něj zvyklý...Ale podle mě to nesouvisí ani tak z Real Playerem, ale s tím, že WMP zablokoval default pro svoje "file types". Proč nemůžu ve Windows 7 v nastavení výchozích programů odškrtnout různé přípony dle libosti ale je vše zaškrtnuté a šedé bez možnosti změny.

Člověk si evidentně zvykne na všechno...Spusť ten RP s administrátorskými právy a pak v něm nastav asociaci přípon.

To jsem zkoušel. Nejde. Ten WMP si to prostě drží a nepustí.

Zakáž WPM vo Windows: ovládací panel, programy a súčasti, zapnúť alebo vypnúť súčasti windows, mediálne funkcie....

To sice funguje, ale když ho pak zase přidám, je vše při starém a znovu to ukradne Realu. Asi jsem divný, ale chci mít na počítači jak WMP, tak Real Player. Na Vistách mi šlo vše OK, teď mám nově Win7 64-bit a nevím co s tím.