» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Insider Program

Dobrý deň vospolok. Zaujíma ma, či niekto z vás využíva spomenutý WIP. totiž dnes som si všimol zaujímavý fakt a to ten, že do WIP vás W10 nepustí do chvíle, kým nepovolíte v systéme rozpoznávanie písania rukou a písania na klávesnici. tak ja nie som paranoidný, ale dobrovoľne si pustiť do pc keylogger od mrchasoftu tuším hraničí so stratou zdravého rozumu!!!https://ctrlv.cz/kEth

Odpovědi na otázku

... a jak potom zjistí nejpoužívanější hesla? ...

Neboj, keylogger od Microsoftu už tam máš v podobě Windows samotných ;)

že šmírujú to je mi jasné. ale nadrzovku si vyžadovat prístup do WIP pod podmienkou že človek súhlasí s komplet šmírovaním cez keylogger je aj na mňa prisilná káva! keby som si to nevšimol a reštartobal len tak noťas, ani si nevšimnem že majú záznam o každom ťuknutí do klábosnice.

Nějak nechápu. Pokud to nechceš povolit tak prostě insider kanál nepoužívej, používej normální kanál a insider buildy (a případné aktualizace) instaluj ručně, pro někoho, kdo používá nebo chce používat kanál insider, je toto brnkačka, v opačném případě je to lamička a nemá vůbec řešit insidera.

no asi sme sa veru jemne nepochopili. používam insider kanál beta od čias kedy w10 uzrela svetlo sveta, ale doteraz nikdy nebol podmienený odber povolením keyloggera. normálne fungoval a dlhé roky do neho aj aktívne prispievam. teda do dnes som prispieval, pretože povoliť MS zaznamenávať každé stlačenie klávesy a zdôvodňovať to zlepšením služby je silne "cez čiaru"! túto podmienku som si všimol dnes a čiste náhodou. to neznamená že nechcem použévať insidel kanál. to znamená že s tým dnešným dňom končím. len som chcel upozorniť prípadných odberateľov na tento fakt, pretože stačí jeden reštart PC a ak si to nevšimnete a ste "TAM"! toť vsjo

Plácáš nesmysly, normálně to jde zakázat, Insider tím není podmíněn. Insider mám, tady máš screenhttps://ctrlv.cz/zRrta citace z webu MS:Pokud se rozhodnete zapnout možnost Zdokonalit psaní rukou a na klávesnici, bude Microsoft shromažďovat vzorky obsahu, který zadáte nebo napíšete, a bude je používat k vylepšování funkcí, jako je rozpoznávání rukopisu, automatické dokončování, predikce dalšího slova a oprava pravopisu. Tato data budeme používat souhrnně v agregované podobě ke zlepšování funkcí rukopisu a zadávání pro všechny uživatele. Když Microsoft shromažďuje diagnostická data pro rukopis a zadávání, rozděluje tato data na malé vzorky a zpracovává je tak, že z nich odebere jedinečné identifikátory, informace o pořadí a další data (jako jsou e-mailové adresy a číselné hodnoty), které by bylo možné využít k rekonstrukci původního obsahu nebo ke spojení zadávaných dat s vaší osobou. Sem patří také údaje související s aktivitami, jako jsou například ruční změny textu nebo slova přidaná do slovníku. Tato data se nepoužívají pro Přizpůsobená prostředí.PoznámkaV předchozích verzích Windows není nastavení Zdokonalit psaní rukou a na klávesnici k dispozici a tato data se shromažďují, když jsou místo toho Diagnostická data nastavená na úroveň Úplná.Zdroj: https://is.gd/UVbX7R

Já tě chápu, ale ty nechápeš mě. Klidně dál můžeš používat insider buildy, klidně dál můžeš přispívat jako insider, jde to bez toho, aniž bys byl v insider kanále. Navíc jsem myslel, že je řeč o tom nejrychlejším Dev kanále. Pokud myslíš Beta kanál, to už ja na double facepalm, protože tam je build 19042 a ten se aktualizuje úplně stejně i ve finálním kanálu, už hodně dlouho na něm jedu.

skrátene povedané: s poctivosťou nikam nezájdeš a to ma zo strany MS mrzí vzhľadom na dlhoročnú spoluprácu

A to předpokládáš že v MS. někdo čte co píše nějaký Pepík z Horní Lhoty? Nebo čeho se bojíš? Pokud ano tak existuje řada programů která umí řadu ,,diagnostiky,, omezit.

sic to nepredpokladám. čo ma "nakrklo" je samotný fakt, kam až bude chcieť MS zájsť!? osobne s tým mám veru problém ak si MS podmieni v takýchto súvislostiach podhodiť keylogger - respektíve zaráža ma samotná drzosť. žiadne osobné ani citlivé údaje nezadávam - na to mám mint v inom pc a na banku mobil. jednoducho ma zarazil ten fakt. to je celá veda

Chápu to správně, že dobrovolně používáš nějakou testovací verzi Windows a divíš se, že se oproti standardním Windows chová "nestandardně"?

Podle mě to není o tom jakou verzi používá, ale o tom jestli povolí insider, který ani povolovat nemusí.