» Poradna » Web a internet

Windows hlásí že nejde internet, internet však všude krom edge a winech jde.

Zdravím..Mám celkem problém. Stáhl jsem si nový díl svého oblíbeného seriálu a při spuštění ve windows media playeru mi přehrávač nabídl stáhnutí nějakého softwaru na opravu toho videa, byl to však vir a mě se začala otevírat nějaká stránka na vyhledávání + mi v procesech běželi nějaké programy s čínskými znaky, které dokonce nahradili windows defender a byly nastavené jako antimalware a antivir ve windows. Ty jsem odstranil pomocí avastu. Projel jsem PC antivirama a adware removalem a ještě s pomocí jednoho fóra snad viry úspěšně odstranil. Ovšem zjistil jsem že windows ukazuje jako že není připojen k síti, to samé ukazuje i Edge (http://i.imgur.com/HWV8baI.png), ale když jsem v chromu tak mi internet jde, a aplikace běží taky (http://prntscr.com/b4peae).Myslím že vzhledem k vyčištění kompu to teď bude nějakým překonfigurováním..Prosím vás o rady jak tuto otravnou věc vyřešit.Děkuji :)

Odpovědi na otázku

Oprava videa - to si si myslel, že ak je video poškodené, nejaký SW ho opraví? Teraz už len reinštalácia, lebo zálohu isto iste nemáš

No byl to prostě nějaký druh viru. Reinstalovat se mi moc nechce, když to jako funguje no.. :/

Co všechno ti vir do PC "nasadil", co všechno tam napáchal, smazal, změnil - už nikdy nikdo neopraví, ale ani nedohledá...Takže reinstall - ve vlastním zájmu. A příště si zdravý systém zálohuj, těch pár minut za to stojí...

Okey, tak díky za radu no :/

Kontrolná otázka: už vieš na čo slúži záloha?

jojo

Hele. Ne že by všichni co ti radili neměli pravdu a ne že zrovna pro tebe by to bylo možná nejvhodnější řešení, ale... kdyby měl kvůli každému škobrtnutí systému reinstalovat... jindy jste tu samé SFC a on má počítač prakticky ve stavu po čisté instalaci... Bavme se naprosto obecně, nejde onávor. Uvažujme, že byl znepřístupněn internet v uvedených browserech (IE a Edge) jen na úrovni uživatele, tedy malware neměl práva správce počítače (ty bys to mohl vědět a měl vědět podle toho co bylo léčeno). V takovém případě by ti mohlo pomoci a já bych to doporučoval vytvořit nový uživatelský profil. V extrémním případě by mohlo postačit jen resetování uvedených browserů do výchozího nastavení - InetCPL.cpl včetně kontroly nastavení Proxy, což nedoporučuji. Jdeme dále. Řekněme, že systém byl zasažen také, tedy to neodnesl jen profil uživatele (tím je vždy myšleno profil obyčejného uživatele s omezenými právy), detekce malware je spolehlivá a celý systém je čistý, včetně stínových kopí s body obnovy (pokud tomu není je nejlépe je vymazat a po vyléčení začít od znovu - body obnovy bývají záměrně infikovány). Tedy by alespoň nějaké části systému mohlo pomoci zkusit se vrátit bodem obnovy do doby před infikováním počítače, je-li to možné, což souvisí i s instalováním dalších aplikací a anti-malware SW. Pak by šlo pro jistotu provést kontrolu integrity chráněných systémových souborů (SFC /VerifyOnly --> SFC /ScanNow), resetovat FireWall (netsh firewall reset, netsh advfirewall reset, nebo ručně/selektivně), resetovat WinHTTP Proxy (netsh winhttp reset, nebo ručně/selktivně - neuvádím není jednoduchý postup, ale lze importovat z nastavení IE jehož nastavení proxy je také třeba projít "netsh winhttp import proxy source=ie"), resetovat nastavení (u všech zasažených účtů) IE (InetCPL.cpl) a Edge (neznám toto rozhraní). Toto vše dělat z nezasaženého účtu, zasažené účty/profily zneplatnit, vytvořit účty/profily nové data přetáhnout a dbát jejich čistoty. Jestli s i troufáte Ukázat celý příspěvek

Nastav si správný datum a čas na pc(máš tam duben!) nefungují ti certifikáty proto ti to možná nejde.

To je tím že ten screen je z dubna, když jsem přidával ten obrázek na to fórum.

Zkus jako správce: "netsh winsock reset" a restartovat počítač.

Nepomohlo.