» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Hello

Přeji hezký den,mám na počítači Windows 10 Pro a čtečku otisku prstu UMAX Hello Dongle for Windows 10.Ve Windows Hello jsem si nastavil otisk prstu a pro odemykání Windows funguje takřka bez chybně na první pokus.Vím, že Win10 Pro umí data zašifrovat, ale chtěl bych se zeptat, zda umí i například "zaheslovat" složku či program aby se otevřela/spustil po přiložení prstu?Případně jestli to neumí Windows sám o sobě, zda je na to případně nějaký program.

Odpovědi na otázku

Zašifrování složky funguje jinak. je zašifrovaná pro konkrétního uživatele (certifikát), takže uživatel, který má certifikát se přihlásí a neřeší, zda je zašifrovaná. Jiný uživatel se do ní nedostane.Tohle se dá řešit i souborovými právy.Podmínkou je víc účtů a to, aby každý nebyl na počítači admin

Děkuji za odpověď, ale princip šifrování je mi jasný, to jsem uvedl jako příklad toho, co umí verze Win10 Pro proti Home a zda náhodou neumí tedy i ono zamykání a odemykání složek, programů pomocí otisku prstu.