» Poradna » Notebooky

Windows (edice) aktivace

Caute lidi mam notebook acer e1-510 a bylo tam spoustu veci od vyrobce a (po par tydnech) nejake viry tak jsem si pres https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... udelal usb "instalacku" a dal jsem tam windows 8.1. pro 64 bit (cesky) a nabootoval naistaloval,.. ovladace uz mam ale v ovl. panelech je ze mam spatnou edici mel jsem si stahnou windows 8.1. nebo co je spatneps:klic jsem zjistil pres winpkey bylo u neho OEM key:...-....- (klic proste) a dole na notebooku neni stitek s klicem

Odpovědi na otázku

a jeste bych se chtel zeptat muze mod biosu nebo zmena v biosu souviset s tim ze se ten klic "nenacte" z biosu?

Pokud byl v ntb W8.1 Home a ty jsi stáhl W8.1 Pro, tak na něj nemáš licenci. Nainstaluj tam W8.1 Home a je to.

A dost pochybuji, že v levném ntb byla dražší verze Pro.

ja jsem nenapsal ze tam byl windows 8.1. home ja NEVIM jestli tam bylo windows 8.1. nebo windows 8.1. pro (ale vim na 100% ze tam byla jedna z tech 2 moznosti-mych) a muze vypnuti "secure boot" nebo prepnuti z uefi za to ze se mi nenacetl ten klic?

Proč vypínáš UEFI a secure boot? Ano, může to být příčina. Na tvém ntb byla s největší pravděpodobností verze Windows 8.1 (bez ničeho / Core)

uz jsem zistil ze mam legacy bios a secure boot je v moznosti legacy bios nepristupna (seda nejde zmenit) takze mam zkusit pomoci nastroje v textu a stahnout windows 8.1. 64 bit cz? prave ze zadne cd nemam jen flash disk takze si mysli pc ze to je warez ale neni

a jinak ted jsem zjistil ze mam zespodu https://www.google.cz/search tu vlevo a neni tam to pro

Až zrušíš legacy BIOS, přepneš ho zpět na UEFI, pak se Ti zpřístupní i volba secure boot.

Tak se podívej do papírů k notebooku nebo z něj opiš přesný typ a najdi si na netu přesnou specifikaci. Ale na 99,9999% tam Pro verze nebyla, protože to se dává spíš do pracovních a dražších notebooků. Do levných domácích ntb to nemá význam, jen by je to zbytečně zdražovalo.

do manualu jsem se dival a kdyz vidim ze spodu na notebooku windows 8.1. (a pro tam neni) tak tam to pro byt nema

Instalace OS není pro začátečníky.Standardní postup pro BFU, pokud nemáš zálohu OS (= fatální chyba!)Obnovit tovární stav NB (RTFM!)

nevis co znamena AKTIVACE zacatecnik nejsem a os si snando nainstaluju ale nejsem ani profik ale od toho je tu PORADNA

Když nejsi začátečník, proč tedy instaluješ PRO verzi, když jsi tam před tím měl základní 8.1 bez PRO?A že sis to zaviroval? Tak nejsi takovej začátečník jak vypadáš.Stáhni a nainstaluj klasické 8.1 a systém by se měl automaticky aktivovat, díky klíči uloženém v biosu.

Stiahni home (teda ako písal wiqix "bez ničoho", len W8.1), zapni UEFI a secure a nainštaluj. Ak nie si BFU, kde je problém?

Jediná dostupná instalačka je pro Windows 10

Dostupné jsou stále všechny od W7 a výše https://techjourney.net/windows-7-8-1-10-iso-offi... :) .

W8.1 je ke stažení zde:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Vyber si češtinu, "Windows 8.1" a 32bit (pro méně než 4GB RAM) nebo 64bit (pro 4GB a více RAM).