» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows do noveho pc

cau pls asi se mi vysmejete ale jak mam dat windows do nove postaveneho pc? jaky je jako nejjednodussi zpusob kde stahnout instalasni flashku nebo cd? diky :D

Odpovědi na otázku

Si děláš prdel že https://1url.cz/XMtGs

ne nedelam tak jako ja sem videl ze nekdo to stahnou, nekdo zas koupil az d a nechci neco pokazit takze se ptam takhle blbe a muze se ti to zdar jako troll ale neni..

koupíšMicrosoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive KW9-00472https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... a máš to rovnou už hotové.

coze tak drahy? to neni jinej zpusob? vzdyt jsem videl u nekoho ze to jde i zsdarmo jen nevim kde

ZP! Troll, nekrmit.

Jaky troll? Jasne ze to jde i stahnout a nainstalovat zdarma pres msdn subscription.

Pirátská verze pochopitelně zdarma být může, ale na to se neptej tady. A pokud myslíš "licence" prodávané na Aukro ap. za 3 stovky, tak dostaneš opět warez a navíc zaplatíš podvodníkovi.Takže pokud nemáš zdarma licenci Windows např. přes školu, tak jiná cesta k legálnímu Windows není. Eventuelně lze mít zdarma legální OS, ale ne Windows.

1. (ne)vyhodny-sw.cz - ale je to na hrane. MS ich zatiaľ nezažaloval. W8 je tam extra lacný2. mal si sa zapojiť do insider programu od 1.10.2014 do 29.7.2015. Vtedy bol W10 zdrarma3. do dnes sa dá zdarma používať W8 CP, ale je to total nedorobený OS. V podstate alfa verzia v EN. Nejde tam zo vstavených app kadečo, ale inak prehliadač a bežný SW beží (neskúšal som veľa vecí, aby som vedel, či je SW, aktorý na tom nespustíš). Aktualizácie nemá žiadne4. keby si poznal niekoho komu skončil PC (odišla doska a on si kúpil komplet nový), tak Ti môže predať OS5. porozmýšľaj či musíš mať Windows. Skús linux. Je ich dosť. Síce práve preto sa vyverá ťažko, ale zároveň je linux distro aj na Pentium 4 s 1 GB RAM bez HDD (Puppy), aj niečo podobné windows (Kubuntu), alebo masoxu, alebo mainstream linux (Ubuntu), prípadne ak nechceš nič inštalovať, použi Knoppix DVD a tam máš už ozaj ažaž SW (len mne lezie na nervy to "rozbíjanie" okien (efekt))

Mám poznámku k bodu 2:https://www.zive.cz/poradna/generovani-digita... ... a myslím, že to u prow funguje doteď

Na flešce koupí asi jakousi starší verzi Win 10, která pak nemusí jít na nové desce a procesoru ani aktivovat přes internet. Musel jsem nejdříve udělat všechny možné aktualizace až po verzi 1803, teprve pak šla aktivace.Samozřejmě stažená aktuální instalace přímo od mrkvosoftu byla na druhém stroji už bez problémů.

mnojo, jenže už vidím laika, jak stahuje ISO a používá Rufus... Ono by to sice měl zvládnout podle návodu každý, ale člověk nikdy neví...

no a mam teda jeste 1dotaz, kdyz mam ted v pc legalni win 8.1 tak jde nejak pomoi ci toho dat ten windows do jineho pc legalni kdyz uz tady mam legalni?

ta tvoje na PC bude asi OEM. Ty ten PC budeš likvidovat, že tam ten Windows už nepotřebuješ? Protože jedna licence je jedna licence.

ja vubec nechapu co tad pisete lidi :D jako tomu ja nerozumim. videl jsem naky video ze si nekdo stahnul windows na flashku z offificlnich stanek microfoftu skorat tam mel nejakej vodoznak a omezeny funkce ale jinak to prej jelo norlane? vysvetli nekdo?

Jo to pojede. Ale nevím jak to je nyní. Mám pocit, že už to nejde do nekonečna, ale je to omezené. 30dní? Tak nějak.Pro plně aktivovaný Windows je třeba licenční klíč.Pokud to chcete zkusit takhle tak stačí stáhnout toto a mít nějakou min 8GB velikou flešku:https://go.microsoft.com/fwlink/Tím si můžete vytvořit instalační flešku a při jejím použití při instalaci přeskočíte zadávání klíče.

Prostě si kup OEM verzi za 2500,- a máš pokoj. Nevím, co tady řešíš.

@pokaz: Originální instalačku Windowsů ve formátu ISO souboru stáhneš přímo ze serveru Microsoftu zadarmo:https://software-download.microsoft.com/pr/Win10_1803_Czech_x64.isoPak si připravíš alespoň 8GB prázdný flash disk, stáhneš program Rufus ( https://rufus.akeo.ie/ ), klikneš na ikonku mechaniky vedle "Create a bootable disk using ISO image" a vybereš tvůj stažený soubor s instalačkou, program pak nastavíš podle následujícího obrázku ( https://www.tenforums.com/attachments/tutorials/549... -popisek "label" měnit nemusíš), a spustíš program.Jak se ti bootovací flash disk úspěšně vytvoří, restartuješ počítač a v okamžiku kdy se ti na monitoru rozvítí logo výrobce tvé základní desky/počítače vstoupíš stiskem určité klávesy do nabídky, kde si vybereš odkud chceš nastartovat operační systém (v tuhle chvíli instalátor Windsows 10). Buď ti někde na obrazovce bude svítit Enter Boot Menu/BIOS, nebo si tohle dohledáš pro svoji základní desku na internetu.Pak postupuješ podle pokynů na obrazovce, odstraníš všechny oddíly z disku a vytvoříš nové. Po restartu můžeš flashku z počítače vysunout, další fáze instalace se načítají z pevného disku. Po instalaci a prvotním nakonfigurování doinstaluješ potřebné ovladače (grafika apod.) z oficiálních stránek výrobců, případně Windows Update a provedeš aktivaci, nemáš-li licenci, můžeš si přečíst a vyzkoušet následující postup aktivace: https://krakatoa.www3.cz/aktivace.php