» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Defender a Svchost.exe

Dobrý den,tento problém se na mém PC objevil už asi po třetí. Procesy Svchost.exe a MsMpEng.exe zbytečně přetěžují paměť a procesor. MsMpEng.exe je podle všeho proces Windows Defenderu. Proces ovšem nejde zabít a Windows Defender se při spuštění hlásí jako vypnutý. V počítači mám nainstalovaný Microsoft Security Essentials a Malware-bytes Antimalware. Počítač jsem oběma programy proskenoval. OS Windows 7 Home edition 64bitMůže se za výše zmíněnými procesy skrývat virus? Nebo se jen na pozadí děje něco co zbytečně zpomaluje počítač?Děkuji za odpověď, ale neděkuji za "rady" typu: "Používej linux"

Odpovědi na otázku

Ten vytížený svchost je v jaké cestě?Službu Defenderu zakaž, pokud nejde normálně, tak v registru (Start=4).MSE a MBAM odinstaluj a hoď bobek na všechny anti* programy, jsou zbytečné!Eště neco?

MBAM se "zuper" SW a co nezachytí on tak už nikdo, když mu ho s Defíkem doporučuje odinstalovat tak mu laskavě také doporuč ne přikaž, že musí mít VHD zálohu jinak nemá z čeho obnovit OS kdyby něco. Tu mám mít pochopitelně stejně, protože HW problém neochrání nic.Dodatek: Mimochodem Krakouši už chladíš, chladíš odpal máš připraven, sdružen? Víš, že bude nový rok ne? Tak honem ... .

kľud to iba MS zámerne "likviduje" XP a W7 MSE + MBAM je ok kombinácia, skús vypnúť automatické aktualizácie či to bude robiť aj vtedy. ak ni tak je problém ten istý ako u XP.

Tak W7 nikdo nelikviduje a XP je už starý OS (2001) to není vina MS, že lidi to přehnali s jeho užíváním. Schválně si najdi články z té doby já nemusím já tehdy žil, a najdi jediného člověka co by trefil, že ještě v roce 2014 bude někdo používat XP, rovnou by ho hodili do blázince.

je to tvoj názor neberiem ti ho. len nedávno bolo "haló" okolo záťaže na procesor zo strany MS /ten sľúbil že to do konca roka opraví no ako vidno nič sa nedeje/ ľudia prehnali užívanie XP? no možno sa budeš čudovať ale i ja som v tej dobe /2001/ žil

To není názor to je fakt, grafika, video produkce (HW střižny), webové a další editory už před mnoha lety opustily W XP to, že si někdo uchovává relikvii ve formě P4 a nemůže se hnout z místa nikoho nezajímá. Když já kupoval tehdy P4 bylo mi také jasné, že věčně ji mít nebudu stejně jako před tím 486 DX2, 4, Celeron II, PIII atd., to není problém vydavatele OS.

Já mám XP a používat to budu stejně i po dubnu.

A proč bys to nepoužíval i po dubnu? Na čučení na filmy a sezení na Facebooku Ti to bude stačit ještě za sto let ...

a ja používam 17r starý OS

No já ti nevím, anti* program je nahouby a anti* program bez aktualizací je na dvě houby.MSE se aktualizuje stejně jako Defender přes automatické aktualizace Windows, ne? To jen tipuju.

MBAM se však také denně aktualizuje a moc toho vidí:http://abload.de/img/snap6955b7xc7.pngnež něco pustí, mně ještě nikdy nic nepustil to klidně odpřisáhnu.

Dej seznam, co ti teda zablokoval, ať se zasměju.

Seznam. Nemohu, protože Visty už vzal čert, W7 už vzal čert a u W8.1 mi jako na předchozích OS problikne jen okno se zablokovanou stránkou, ale pravda je že ať se děje co se děje OS nikdy nemá nakonec v prověrce breberku. Čili na tom SW něco bude. Může snad tolik lidí napsat, že díky takové malé apce nikdy OS neselhal, nikdy nebyla nutná záložní obnovat a to podepíšu nejen u Vist, čili bych rozhodně nekafral na SW který ani nepoužíváš. Seznamy si neuchovávám nemám důvod, moje živobytí to není tvoje ano?

No pokud nemůžu analyzovat případy, kdy ti tam ten anti* program něco zablokoval, nemůžu ti vyvrátit tvé mylné přesvědčení, že ti tam k něčemu je.Třeba extrémní příklad, může ti tam blokovat neškodný, navíc zakomentovaný (nevykonaný), html kód, což jsme tu už na poradně taky řešili.A pokud to zrovna není tento extrémní případ, k napadení nedojde například kvůli aktuálním programům nebo nespuštění malware uživatelem.Mám dotaz, jak poznat, že video z youtube je encodované pomocí cuda? Psal jsi, žeš to víš. Potřebuju to ověřit (myslím, že tomu tak je, ale potřebuju to vědět na 100%) a chci si usnadnit práci s hledáním jak na to.

Tedy stránkou, prostě malwarem, který se chtěl dostat dovnitř a je i zaznamenán log, ale jelikož porno si dělám sám a na warez chodím jen vyjímečně kvůli infu tak pokus o napadení počítám jako slávu. Co se týká PC s citlivými daty, ty nemají na netu co dělat vůbec a u mě jsou off-line.

ty už toľko nefetuj písal som aby skúsil na určitý čas vypnúť aktualizácie Windows. ak nebude problém pretrvávať tak je chyba tá istá ako u XP. tipuj si čo cheš

Automatické aktualizace mám vypnuté téměř u všeho...

Chudák systém.

Ale vše pravidelně ručně aktualizuji

Masochista. Hlas se u dolpha.

Na určitý čas tam nevidím, ale budiž.