» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows, cesta k souboru s obrázkem přihlášeného uživatele

Pro jednu svoji aplikaci bych potřeboval znát cestu k souboru s obrázkem právě přihlášeného uživatele. Jako příklad uvádím cestu k těmto obrázkům ve windows 10 pro:C:/Users/(gustav)/AppData/Roaming/Microsoft/Windows/AccountPictures/b13899b9e29c660a.accountpicture-msPřípadné údaje, jako název přihlášeného uživatele (gustav) dejte do závorek. Zajímá mne jak cesta, tak název samotného souboru, to vše třeba od windows 2000, resp. XP.Předem díky za spolupráci.Gustav

Odpovědi na otázku

Tak načteš si přímo složku appdata. Neboli dáš mu načíst přímo tuto složku, tudíž se zvolí aktuální uživatel. Tak to bude fungovat od těch win 2000.V čem ten program píšeš?

Dík za radu. Program píši v Javě.

Dá se to načíst přes něco ve smyslu :HRESULT hr = SHGetFolderPath(NULL, CSIDL_COMMON_DOCUMENTS, NULL, SHGFP_TYPE_CURRENT, path);tzn. najdi si nápovědu k SHGetFolderPath Pokud je to teda to co hledáš + samozřejmě záleží v čem to píšeš, bez toho je to opět věštění (u datazu na programování by to bylo slušné uvést... :/ )

Dík za radu. Program píši v javě. Pochopitelně spustit shell script mohu. Jenom aby fungoval na všech windows. Který je uživatel přihlášen znám z javy, stejně jako verzi os.