» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows: Černá obrazovka místo přihlášení

Mám postarší Elitebook 8560w. Chcípla mi na něm obrazovka, už na to měl věk. Vzhledem ke stáří už asi nemá cenu do něj cpát další peníze za opravu, ale rok/dva ještě může sloužit. Tak jsem ho připojil k monitoru (přes VGA). Všechno vypadá dobře, po zapnutí se zobrazí logo Windows 10 s běhajícími body. Ale v okamžiku kdy by se měl zobrazit login, tak obrazovka zčerná. Signál do monitoru stále jde, ale nic se nezobrazuje. Win+P, Fn+F4 (přepínání videovýstupu) nic nedělá.Chtěl jsem zkusit Safe Mode. Bohužel jsem zjistil, že ve Win 10 byl v rámci "pokroku" odstraněn a dá se dostat jen do jakéhosi opravného režimu když systém při bootu vypnu. Tak jsem to udělal. Windows říkají, že "Připravují opravu", pak "Zkouší opravu" (celou dobu obrazovka běží OK) a pak se restartují. Se stejným výsledkem.Zkusil jsem vyrobit na jiném počítači záchranné USB médium, ale nedaří se mi z něj nabootovat. V BIOSu boot z USB zapnutý je, je v prioritě vysoko, ale prostě nic.Napadá někoho ještě nějaká další možnost, co s tím zkusit?

Odpovědi na otázku

Jen poznámky:Ve W10 se std. bootuje z Windows Boot Manageru, ne "z USB".Ten opravný mód je něco ÚPLNĚ jiného, než cos hledal Safe Mode tam je ... ale musíš ho nějak "předvolit".

aby si sa tam dostal staci cca 3x pc natvrdo restartovat pri bootovani win..nasledne ti ponukne moznosti ako nabootovat windows - a tam mas aj safe mode :)

Počítač má ještě čtečku SD a umí z ní bootovat, tak jsem udělal záchranou SD kartu, sice se to z ní bootovat pokoušelo, ale po chvilce se počítač restartoval.Pak se mi podařilo nějak náhodou dostat to té předvolby safe módu. Nabootoval jsem to tedy v safe módu, všechno fungovalo OK. Nicméně po rebootu opět nefunguje. Napadá mě, možná ten počítač neumí poslat 1920x1080 přes VGA a proto to zhasne? Je tam ještě DisplayPort, ale z toho se mi nic vyloudit nepovedlo.Zkouším se znovu dostat do Safe Módu, ale stále mě to hází jen do toho autoopravného. Evidentně napsat kód "Když uživatel stisknul F8, jdi do safe módu" je na Microsoft programátory moc složité, tak tam naimplementovali náhodná generátor nebo už nevím. Netuší někdo, jak se SPOLEHLIVĚ dostat na Win 10 do Safe Módu?

Ta "osvědčená F8" nejde používat nejspíš kvůli vlastnostem UEFI (ne proto, že by to "MS nezvládl", někde je o tom povídání). Bohužel s tím nemám hlubší zkušenosti. Přes VGA jsem jel 1600 x 1200, ale s 1920 taky nemám zkušenost (řekl bych, že to jde).Viz rada se vzdáleným připojením.

Pripoj se na pocitac vzdalene (napr. pres RDP, SSH, PSEXEC) a zakaz integrovany displayMP

Nápad je to hezký, bohužel se obávám, že tam žádné vzdálené připojení povolené není :/

Myslím,že to teď se dělá místo F8 restart PC a přitom držet klávesu Shift.

za zkousku by stalo notebook otevrit a obrazovku rovnou odpojit. Pripadne (nevim zrovna jak u tvyho hp) ale da se sundat kryt okolo displaye, obrazovku odsroubovat a zezadu odcvaknout konektor. Treba ji windows pak nebudou detekovat a vse pobezi jen na ten pripojeny monitor.Dalsi moznost je vytvorit si instalacni flashku a windows 10 preinstalovat (bez formatovani, aby ti nezmizely data)

No, spustite Win s USB kľúču, spustite príkazový riadok a zadajte:bcdedit /set {default} safeboot minimalak problém vyriešite, musíte núdzový režim ukončiť v MS Config.