» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows BSOD IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Dobrý den, pár dní zpět jsem si koupil PC z druhé ruky a nevím jestli jsem byl podělán a PC je nějakým způsobem v nepořádku nebo jsem něco udělal špatně já. Nejčastěji když zapnu doom (2016) tak se po nějaké době hraní zjeví BSOD se správou "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" koukal jsem na google zkusil snad všechny tutoriály a pořád mi to skáče. Občas se objeví i jiná zpráva a to je "INTERRUPT_EXCEPTION_NOT_HANDLED" neví někdo co to může způsobovat popř. jak to vyřešit ? Díky moc.Sestava:CPU: Intel i5-6402p @ 3.4 GHzMotherboard: GIGABYTE H110 DS3GPU: GIGABYTE Nvidia GeForce GTX 1060 3G OC GDDR5RAM: 8GB DDR4 2666 MhzSSD: 240GB M.2 Western DigitalHDD: 1TB Seagate

Odpovědi na otázku

ked to robi len v hrach, uplne prve vyskusaj inu graficku kartu

Nejčastěji u Doom 2016 jinak u jiných her jako např. csgo se mi to nestalo ani jednou. Když jsem na internetu tak se to stane jenom málo kdy.

a pozrel si aj minidumpy v C:\windows\minidumps ?

no jsou v tý složce nějaký 3 věci ale nemám absolutní tušení co to je. K čemu to může pomoct ?

k comu to je? ked sa ti zjavi BSOD tak system tam zapise dovod toho BSOD - problem s drivrami, hardwarom skratka cokolvek. na to existuje program, ktori tie minidumpy vie precitat a ty si vies pozret a zhruba mozno ci dokonca presne zistit pricinu problemu . To je uplne prve miesto kam sa treba pozerat ked mas podobny problem... samozrejme spolu s Prehliadacom udalosti.

Díky trochu pomohlo. Sice problém není vyřešený pořád nikde na google není řešení, ale aspoň jsem se nějakým směrem posunul. Podle BlueScreenView problém způsobuje "hal.dll" a u jiného dmp je "hal.dll" a "ntoskrnl.exe" nějaký nápad jak by se dalo vyřešit ? Mám tu ještě tunu nějakých údajů jako "Address In Stack", "From Address", "Size" a další. Může to taky pomoct ?

na tomto linku, pokial vies trochu anglicky, by mohla byt ciastocne alebo uplne pomoc. Je to vlastne riesenie prakticky rovnakeho problemu ako mas ty:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/b... "Address In Stack", "From Address", "Size" su terminy, ktore poukazuju iba na jedinu komponentu a to su RAMKy. Cize moze, ale samozrejme nemusi byt problem s RAMkou, ale moze byt problem aj so systemom ako takym. chce to podrobne zanalyzovat tie minidumpy.

alebo kym budes "analyzovat minidumpy" a "mohla by byt pomoc" mozes odskusat inu ramu a pojde/neojde odskusas nieco ine. Statisticky sa rama a CPU nekazi, takze najvyssia pravdepodobnost je grafika, windows a potom doska

Nejspíš vadný, umíraící nebo nedostatečný zdroj, druhá možnost jsou špatné ovladače, nejméně pravděpodobnou variantou jsou pak různé závady různých komponent.

Značka a model zdroje? Projdou paměti Memtestem?

Jde někde zjistit značka a model aniž bych to už znal ? ve správci zařízení to nevidím.

Sundat bočnici, vyfotit štítek, uložit na CtrlV.cz a dát odkaz sem.

Tak zdroj je Evolveo Pulse 400W.https://www.alza.cz/evolveo-pulse-400w-cerny-...

Vyhodit do popelnice. Tedy pokud nechceš vyhořet nebo tím někoho zabít.

A Memtest ke stažení zde: https://www.memtest86.com/download.htm

jo díky jdu se s tím nějak poprat.

Tak jsem udělal Memtest no a podle něj je všechno ok :/ 0 errorů

ještě pár poznatků co tak vidím a nevím jestli je to správně. Když zapojím zdroj objeví se jakoby "jiskra" ? na gpu. A asi cca 5-7 vteřin mi bliká lampa xd

A ještě otázka. Má být ze zadní strany zdroje (tam kde se konektor na kabel) být vidět vnitřek toho zdroje ? mám takové tušení že to tak nemá být ale třeba to nevadí.

Jo vidim, sorry už jsem fakt unavenej a nasranej, ale chci to dořešit.

vymen to evolveo za seasonic, fortron, coolermaster, corsair, nzxt, fractal a potom mozno este grafiku za asus pripadne msi a budes to mat doriesene

Kolik jste za tu sestavu zaplatil?

11k.

Ještě mě tak napadlo. Může nějak taky vadit redukce ? Mám starý monitor VGA a na něj redukci na DP. Občas blbne monitor při zapínání pc může to taky nějak souviset ?