» Poradna » Ostatní

Windows 98

Zdravím,
dostal jsem od sousedky opravdový exemplář, snad 10 roku starý PC, jelikož to nechtěla vyhodit, tak mi to věnovala , ale ačkoli se s PC zabývám dlouho, tak nechápu, nebo stále nemůžu přijít na důvod, proč po spuštění OS 98 naběhne hl. deskop, ikony, naskočí nějaký soft. a do 20 sekund po načtení prostě zamrzne ?!
A to i po resetování biosu atd .. Neví někdo radu ?

Odpovědi na otázku

Proč každý umí jenom resetovat BIOS? Jakmile nabíhá OS, tak v podstatě je BIOS ze hry.
Skočte do nouzového režimu a podívejte se, co se spouští. Nechte jenom nejdůležitější věci. Zkontrolujte HDD.
V tuhle dobu se natahuje VGA ovladač a přepíná se obrazovka do zvoleného rozlišení. Pokud je v něm chyba, nebo někdo nainstaloval nesprávný ("ten nejnovější"), tak to má podobné projevy. Také se startuje ovladač síťové karty. Jestli je PC něčím chycený a ten humus se pokouší dostat ven, tak se to také kousne, protože nové hnusy starý OS nezvládne.

Spatne nasazeny chladic na CPU.

pcmaker to je špatná odpověď Každá deska má ochranu a pokud by byl špatně nasazený chladič na CPU tak to ani nenaběhne. Neboť se CPU zahřeje tak rychle že to ani nepostřehnš Tak asi tak bo se mi to už taky povedlo udělat a PC jen zapipal a vůbec ne naskocil a to ani bios.

Pokud je CPU bez chladiče, tak odejde ještě dřív, než si toho nějaký termistor všimne.
Pokud se netočí větrák nebo je zanešený prachem, tak se CPU kousne zhruba za půl hodiny.
Při úvahách se musíte vrátit o 10 a více let nazpět. Tehdy třeba Durony žádnou ochranu neměly.

Já bych postupně odinstalovával (nebo jen vypínal) programy spouštějící se při startu co nejsou pro chod win98 podstatný, může to způsobovat některý z nich. Už se mi, je to dávno, stalo něco podobného taky na win98SE a po instalaci nějakého programu - po jeho odinstalaci bylo vše zase OK.

To jsem se snažil také udělat, ale po ctrl + alt+ delete to nestihne ukončit ani jednu úlohu, protože do několika sekund se sekne.

Alt + F4 rovnou ukončí úlohu

vyčisti kompa od prachu a přeinstaluj system

Mozno je to ono...pred mnohymi...mnohymi rokmi mi toto robiol PC vtedy s Win 98...zistil som ze je od prachu zaneseny ventilator chladenia procesoru, Uz tam bol akysi vankus z prachu. Po vycisteni masinka frcala ako nova.