» Poradna » Programy

Windows 98 SE a Athlon

 Instaluji další počítačový stroječek a usmyslel jsem si, že zopakuji stroj s W98 SE a XP. Netušiil jsem však, že ztroskotám nna instalaci  W98. Základní konfigurace je MB Asus A7V333, Athlon 1800, RAM 256 MB, floppy, CD  ROM a HDD Seagate. Systém zahájí instalaci, ta však doběhne do určitého stádia, načež to hodí hlášku - program provedl neplatnou operaci a bude uzavřen (hlášky začínají od SUWIN caused a general protection fault i module setupx.dll at ...až po ten "kernvell"). V "podrobnostech" , pokud není hláška bílá, se stále motá odkaz na "kernvell" , což  by mělo značit konflikt hardwaru - povypínal jsem kdeco, paměť zkoušel v jiném stroji, stále se to chová podivně, občas to začne házet modré obrazovky. Nemáte někdo zkušenosti - doposud jsem Athlon s W98 nedělal...ale procesorem se mi to zdá blbost....

Odpovědi na otázku

Instalujes na cisty disk? Ci to nie je OEM verzia Win ktora sa nainstaluje len ak nie je na disku ziadna stopa po Win.Mas pravdepodobne HW problem. Otestuj si pamate (memtest86.com, goldmemory.cz), dobre nasadeny chladic? Neprehrieva sa? V BIOSe defaults? Disk - pri formatovani ziaden problem (chybne sektory)? - spust DOSovsky prikaz chkdsk, vypise ci su oznacene nejake vadne clustery na disku.Blby motherboard, zdroj, moze to sposobovat takmer vsetok HW, ale tym ze instalujes W98 na Athlona to urcite nebude

Máš v BIOSu Virus Warning na disabled ? Instaluješ W98 na "C" ?

 Přátelé, tak to byla paměť - sice jsem ji zkoušel předím v jiném PC, tam chodí, ale na tomhle bordu prostě ne a ne - dal jsem jinou paměť a šlape to - proč ta původní paměť chodí v jiné mašině už asi ví jen PC bůh, zdravím