» Poradna » Windows (a jiné OS)

WINDOWS 8.1 více CD v balení

Ahoj mám dotaz na windows 8.1. Nedavno jsem si koupil windows a v balení byla 32bit a 64bit verze nainstaloval jsem si 32bit a druhou mám v krabici a nevím jsetli 64bit verze je pořád platná když jsem již nainstaloval 32bit verzi.

Odpovědi na otázku

DVD můžeš použit, ale licence platit nebude..

byly tam 2 CD nebo 2 štítky?

dvě CD jedna 32bit a druhá 64bit sériové číslo jen jedno

bitove verzie zatial mrkvoshit nerozlišujea ked maš krabicovku tak je platna vždy posledna nainštalovana verzia na PC

Ale eshop ano (32bit win je lacnejší)

ANo je, proč by nebyla?

Myslím, že si lze nainstalovat jen jednu verzi - buď 32 bit nebo 64 bit. Pokud se nainstaluje 32 bit, nelze již nikam nainstalovat 64 bit. Pokud se 32 bit verze smaže, pak je možné nainstalovat si verzi 64 bit.

Linence není vázána na bit verzi. Kdykoliv to můžeš přeinstalovat na 64bit. Jen nesmíš používat obě verze najednou na dvou PC. Pro 32bit máš nějaký důvod? Skutečně máš v PC méně než 4GB RAM? Pokud máš více, 32bit ti je neumožní používat. Jeho reálné maximum je někde mezi 3GB a 3,5GB. Zbytek leží ladem. Takže pokud máš dnes standardních 8GB nebo i více, určitě tam dej 64bit.