» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8.1 SSD optimalizace disků

Dobrý den, jak nejlépe nastavit ve Windows 8.1 optimalizaci SSD disku ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nijak. W8.1 umí se SSD pracovat dobře.

nijak, systém si to ošefuje sám

Takže nechat na - jednotky se optimalizují automaticky, interval - týdně?

defragmentaci SSD nezapínej

Nééé! SSD se NEDEFRAGMENTUJE!

Ano, u Win 8 a novějších jde o TRIM, opravdu nehrozí, že by SSD defragmentoval.

Klidně to tak nech, Windows totiž ví, že to je SSD a ví, co s ním mají dělat. Rozhodně se nemusíš bát, že by ho trápili defragmentací. Ale chápu, že to pro někoho může být matoucí a děsivé.