» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8.1 - Kaby Lake - přechod na Windows 10?

Zdravím všechny a prosím o pomoc s mým problémem. Dala jsem si sestavit pc s processorem Intel Pentium G4600 a instalovala Windows 8.1 Home přenosný https://www.czc.cz/microsoft-windows-8-1-cz-... , který mi doma zůstal z po rozbitém pc. Bohužel po dojetí všech upgradu mi systém začal hlásit, že processor je nekompatibilní s Windows. Jsem v IT oboru laik a až z diskuzí jsem poté zjistila, že Kaby Lake už nepodporuje Windows 8.1. Co teď dál? Je možnost ještě bezplatně upgradovat na Windows 10 tímto způsobem https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windo... Případně na aukru prodávají licenční klíče pro verzi Windows 10 Pro https://aukro.cz/windows-10-professional%C... , bude možné použít k upgradu např. tento klíč (tzv. upgradovat z Windows 8.1. Home na Windows 10 Pro OEM)? Předem moc děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Přechod na W10 je stále zdarma, takže určitě neutrácej za nejspíš falešné licence na aukru.Prostě stahni instalačku W10, nainstaluj ho a při aktivaci použij své číslo pro W8.1.

Oficiálně je přechod zdarma jen pro lidi používající nástroje usnadnění. Ale reálně to není pravda a funguje to stále stejně jako v prvním roce - kdokoliv nainstaluje W10 a zadá svůj klíč pro W7/8.1, získá W10 zdarma. Instalačka se dá stáhnout zde:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Ano, ještě pořád se dá upgradovat na Win10 zdarma.

http://go.microsoft.com/fwlink/Tohle vám stáhne prográmek od Microsoftu. Vše je přímo od nich, takže nejde o žádný warez nebo něco, co není oficiální. Potřebujete jen flešku. Ten prográmek vám na tu flešku vytvoří instalační soubory windows 10 v poslední verzi 1703. Vy jen musíte vybrat tu správnou edici. Pokud se nepletu je pro vás Win 10 home (zda N nebo ne je jedno - N je myslím bez nějakých prográmků - kvůli EU a konkurenci).Jakmile začnete instalovat, tak až se to zeptá na klíč, tak zadáte ten svůj z win 8.1. Normálně se to aktivuje a máte legální win 10.

jen takových pár drobnostní - po instalaci upgradu na W10 už nepůjde o stolní licenci ale o OEM vázanou na základní desku nového stroje.Dále - Win 8.1 fungují, jen do aktualizací dal MS mrzačící knihovnu která blokuje aktualizace když zjistí že stroj obsahuje procesor generace KabyLake a vyšší. Řešením je buď oželet aktualizace a spolehnout se na antivir a firewall v kombinaci se Spybot(em) nebo najet do katalogu aktualizací MS a najít a nainstalovat je ručně...

To sice ano, ale licence k přenosným W8.1 mu zůstane a tak může W10 nainstalovat i v budoucnu na jiný HW do té doby, dokud bude platit upgrade zdarma.

já to psal aby věděla že má na výběr a nemusí panikařit z jedné opruzující hlášky. W8.1 je samozřejmě provozuschopný, jen aktualizace nejsou "na jedno kliknutí", toť vše .-)

To sice ano, ale pokud si mám vybrat mezi W8.1 a W10, tak pro W8.1 nenacházím vůbec žádné důvody.

Ne, Microsoft stále tvrdí, že licence získaná nárokem na upgrade z retailu zůstává retailem - i když ji mimo EU není možno přenést (k tomu mimo EU slouží spárování s účtem Microsoft, časem bude nejspíše přenos zpoplatněn).