» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8 USB recovery - stačí na kompletní reinstall?

Zdravím Vás.Z Win Vista jsem "ve výprodeji" začátkem ledna 2013 upgradoval na Win 8. Nemám tudíž žádné DVD a moje otázka je jednoduchá - stačí na kompletní instalaci systému na zformátovaný disk pouze USB Recovery disk, který jsem vytvořil z prostředí osmiček? Formátování provedu v jiném PC.Bonusová otázka: SMART hlásí na disku čekající sektory na přealokování. V Prohlížeči událostí se občas objeví upozornění, že "byl proveden opakovaný pokus o vstupně/výstupní operaci" na té samé adrese, nebo se nějaká služba nespustí kvůli překročení časového limitu (tuším 30000 ms?). Při startu systému je i slyšet, že disk opakovaně zkouší něco číst (opakující se cvakání), to se děje občas i za běhu systému, ale po chvilce se rozeběhne. HDTune našel asi devět problémů různě rozházených po disku. Checkdisk objevil tři problémy, které ale neopravil. Pokud jsem dobře googlil, tak při nulovém formátování by se tyto špatné sektory měly zapsat do nějaké tabulky disku a měly by být nahrazeny sektory volnými? SMART hlásí, že ještě nic nepřealokoval, takže by volné být měly.Předem děkuji Všem za odpovědi.Honza.

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej HDD Regenerator je také v HirensBootCD:http://www.hirensbootcd.org/download/ vypal jako Obraz ISO pomocí:http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/... potom pokud nemáš povol v BIOSu bootovaní z CD DVD mechaniky

Díky, Hirena jsem stáhnul a po záloze vyzkouším.Pořád mám ale tu hlavní otázku - stačí USB Recovery Disk vytvořený v prostředí Win8 ke kompletní instalaci na zformátovaný disk? Zdraví disku od včerejška kleslo a pár procent a počet vadných sektorů narostl. Proto už vlastně počítám s tím, že disk budu měnit.Díky za odpověď.