» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8- chybí přihlašovací řádek

Ahoj, potrebuji pomoci, nejakou dobu pouzivam ntb s windows 8, ktery mam po tatovi. Včera se mi stala divná věc, a to , že když se chci přihlásit, tak vidím jen modrou obrazovku pozadí, a textové políčko pro heslo chybí. nechal jsem ntb vybít, ale zapnul se, a zase jen nmodrá obrazovka. pc normalně funguje, treba windows+P mi normalne ukaze okno napravo. Na pc jsem nedelal nic zvláštního, internet, youtube, hraní hry.díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

A zkusil jste to vypnout a zapnout? :D
To může být jen nějaká chybka. Zkus restart, případně ctrl +alt + děláte.
Určitě půjde se tam nějak dostat.
PS: Proč Windows 8? Nejsou to náhodou spíše už Windows 8.1? A proč tam nedáte Windows 10, když to je zdarma?

nechal jsem vybít baterku, takkze se pc vypl.ctrl alt delete nefunguje, ano, je to opravdu win 8....prostě modrá obrazovka, na ktere chybí ikona obličeje, a pod ní řádek na heslo, také chybí...

Nemáš ten přihlašovací dialog jenom někde mimo obrazovku..? Nebyl k tomu připojen třeba druhý monitor..?

nene, jen obrazovka ntb

vlevo dole je jeste ikona predbezneho pristupu, není vidět, ale když kliknu na místo,kde má být, otevře se jeho nabídka, jako třeba lupa, předčítání, nebo klavesnice na obrazovce

ake mas konto, MS alebo offline normalne? Chod do nudzoveho rezimu a vypni prihlasovaciu obrazovku, nech sa rovno prihlasi na plochu - ak teda mas offline konto

ahoj, dík za radu, ale jak se dostanu do nouzového režimu??a jak vypnu prihlasovací obrazovku??.omlouvám se, nejsem v tomto moc chytrý.

https://tipy.touchit.sk/spustenie-nudzoveho-rezim... .control userpasswords2 a tam odkliknes, najdi si o tom video na ytb.

jen, nemuzu vypnout pc ze startu se stisknutým shiftem, protože jedina moznost jakk vypnout pc je power button

tak ho 2-3x vypni ked nabieha podrzanim power tlacitka a naskoci ti tabulka kde sa preklikas k nudzovemu rezimu. Kreteni museli zrisot F8, ved naco chodit do nudzoveho rezimu. Na druhej strane ked sa stym budes yeee.at pol dna, tak to mas skor preinstalovane na win10.

*zrusit

este ked uz budes v tej tabulke, tak mozes vyskusat vratenie systemu na predchazdajuci datum, ked to este fungovalo. Ak to mas zapnute..

Nechávat vybít baterku kvůli vypnutí opravdu není chytrý nápad, nic horšího baterce nemůžeš udělat. Přitom pro vyputí natvrdo stačí jednoduše podržet on/off tlačítlo >10 sekund a počítač se vypne, ať je v jakémkoliv stavu.

Hlavne pokial je to stary ntb = stara bateria, moze sa stat, ze ked ju hlboko vybije, tak sa uz nespameta, nabijacia elektronika ju moze vyhodnotit ako KO.

nope, neplati to vdzy. Vcera som pisal o notebooku s win11 :) Proste kym si nevybral disk, tak sa dokola restartoval a na nic nereagoval.

Jj, může se stát, pokud je nějaký HW problém, to je fakt. To delší podržení on/off tlačítka platí pro SW problémy. Tam může být PC zaseklý jak chce, ale těch >10s ho shodí.

Spíše jde o to, že při nedostatku proudu je většina NB nastavená tak, že se nejdříve vše uloží na disk a pak se NB vypne. Při stratu pak zase vše vytáhne hezky z té udělané zálohy na disku. Tedy k restartu nedojde a NB zůstane tam, kde byl. Proto jsem psal, zda to zkusil "vypnout a zapnout", což je známá reference na seriál "IT Crowd", kde většinou k opravě stačilo udělat restart. https://www.youtube.com/watchRestart totiž od Windows 8 není to stejné jako vypnutí a zapnutí.

aha, zkusím, díky

noo, měl jsi pravdu, pc funguje jak má, spokojenost, díky moc!!!