» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8 - zjištění licence a přenositelnost

Ahoj. V době, kdy byla možnost zakoupit tehdy ještě zcela nový Windows 8 za promo cenu cca 850 Kč, využil jsem této možnosti. Nyní však hodlám prodat PC - chci zjistit, zdali je mnou zakoupená verze přenositelná, protože upgrade by přenositelný být měl bez problému a jedna z OEM variant je přenositelná prý jen jednou na jiný HW. Jak zjistím, jestli mám "Upgrade" nebo tu danou verzi "OEM"? Děkuji mnohokrát za každou odpověď!

Odpovědi na otázku

Myslím že ne, to není pro více 3 - 5 licencí. Je to OEM za původní OS (upgrade) a tak je platná jen pro toto PC. Jiné PC = jiná deska, CPU = konec licence. Ale možná se pletu nesleduji zase tak moc.

tak sa pozri na tu promo akciu co si vyuzil. Lebo ja som vyuzil akciu na upgrade za cca 14 €, tak ze mam istotu ze ide o upgrade. Ja si myslim ze MS ponukal iba upgrade, pochybujem ze za 850 KC ponukal OEM licenciu Windows 8.

OEM licence Windows XP NENÍ (ani jednou) legálně přenesitelná na jiný HW.W8 upgrade licence přenosná je, ovšem pouze na jiný počítač s platnou podkladovou licencí.Tedy pokud ji například smažeš z počítače, který prodáváš včetně staré OEM licence Windows XP, na jiný (starý) počítač, ke kterému taky vlastníš například OEM licenci XP, je to O.K.(Už začínáš chápat, proč ty W8 byly za pouhých 850Kč? Pokud jsi neměl krabicovou verzi XP, nesmíš ty W8 nainstalovat na nový počítač )