» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 8 - Obnovení systému a nenastartování

Ahoj, nedávno jsem dal obnovení systému, takové to částečné, a po dokončení se počítač jako obvykle restartoval, a po zapnutí se objevila chybová hláška "Windows se nedal zavést správně" a měl jsem dvě možnosti, Obnovit a Storno. Když jsem dal obnovit, čekal jsem přes tři hodiny a pak znovu nějaká hláška : "Systém Windows se nedal obnovit" a měl jsem možnost Vypnout počítač, Obnovit tovární nastavení a pokročilé možnosti. Vždy když si částečně obnovím počítač, vyskočí pořád ta stejná hláška, že v počítači došlo k chybě a musí se restartovat. Nevíte co s tím? Mám tam důležité soubory, takže nechci dávat obnovení do továrního nastavení.

Odpovědi na otázku

"Ahoj, nedávno jsem dal obnovení systému, takové to částečné" k ničemu.""Mám tam důležité soubory, takže nechci dávat obnovení" tvé soubory nemají pod OS nic dělat!!Buď máš plnou zálohu*.Nebo si zálohuj své soubory a plně obnovuj.Nebo instaluj OS po vypálení ISO na DVD s tvojí licencí._*AOMEI / BackupperAcronis / TrueImageAcronis / DiscWizard* (k diskům Seagate gratis, zálohy jen oddíly ne soubory)_* http://abload.de/img/snap74981orna.png_Jak to pracuje. Zálohuje to přímo sektory disku, obnova pomocí boot média je jistější.Před čím to chrání. Před pakárnou nové instalace OS, komplet uložený stav OS, SW, nastavení, aktivací, aktualizací a HW selháním disku. Obnova na jiný disk (typ i kapacita) není problém.

Já si nemůžu zálohovat soubory protože nejde spustit Win 8, který tam mám. Akorát mě zajímá, jestli to půjde nějak spravit, nebo budu muset přeinstalovat celý Windows.

Zalohovat soubory muzete samozrejme bez systemu. Staci disk pripojit k jinemu PC.A za tehle okolnosti je to jedina rozumna moznost.

Zalohovat soubory muzete samozrejme bez systemu. Staci disk pripojit k jinemu PC, pripadne nastartovat nejaky jiny system z CD / flashky.A za tehle okolnosti je to jedina rozumna moznost.

Ještě jedna věc, mám ntb. A navíc obnovení systému jsem dělal často, a nic se nestalo.

A? I NB já řeším naprosto stejně jako stolní PC. Pokud je na něm i recovery oddíl stejně daná DVD dnes BD s jeho zálohou po čase vyhazuji a vytvořím si čistou instalaci OS (s dodanými, staženými) ovladači a ten následně daným SW zálohuji sám. Nemůžeš spoléhat ani na recovery ani na tovární obnovu.> Vždy může být poškozena i ona nebo další data na jiných oddílech třeba i HW chybou disku. Proto se zálohuje do validované bitové kopie, kterou nevynuceně otestuješ, obnovíš a pak na více místech HDD, BD, cloud uložíš a máš to. Pochopitelně si můžeš vytvořit zálohu stavu OS v různých časech, nastaveních, instalacích atd. hlavně musí být OS plně funkční a viruprostý jinak nemá záloha smysl.

Použij Ubuntu (na zkoušku), LiveWiny XP, W7, Hiren'sBootCD nebo jakékoliv jiné boot médium které má souborového manažera. Budou vidět všechny disky vč. aktivního, systémového, primárního. Nebo to jiné PC jak tu je. > Přesně pro tento případ vidíš, že při nákupu jakéhokoliv PC.1. Mít OS na jedno disku a data na jiném, fyzicky.2. Nebo vytvořit oddíl pro OS (menší) a pro DATA (větší) u HDD je také velká výhoda, že data nepřerostou systémový disk, nenarušují fragmentací OS. To vše stejně musí být nakonec zálohováno OS do bitové kopie (diskové sektory), DATA lze tak i prostým kopírováním, synchronizováním podle chuti.

neco podobneho jsem mel ve Viste. Ukazoval se sloupec možností až na po 4. Vybral jsem návrat o 6 týdnu zpet Púl hod se cosi delo a pak se vse načetlo

Když píše "jako obvykle" možná by tak tovární obnova nebyla "od věci". Protože mám pocit, že v tom OS mu nechodí už nic. Já body obnovy zcela vypínám, OS jak zde všichni vědí mám normálně zálohován (všude) a opakuji jen při významné aktualizaci OS / programů, tečka.

Počítač mi píše, že dnes ve 3 ráno se stáhla důležitá aktualizace Win, není to tím?

Jenže já tam mám jen dva body obnovení, jeden na dnes ve 3 ráno a druhý dnes v 7 ráno

Nechceš to raději někomu svěřit? Nestačí jen obnovovat "jako obvykle" a čekat zázraky. Pokud máš vážnější problém a nevíš si rady (což asi nevíš) tak jak ti radit? > Vadné body obnovy nebo "nemocný OS" nejsou k ničemu.> Chápeš co máš dělat? Překopírovat svá data jinam, jak viz výše?> Továrně obnovit OS nebo instalovat z média na samostatný oddíl / disk.> Pak aktivace, update, instalace SW, nastavení OS i SW.> Následně oddíl s OS, mimo OS (boot médium) zálohovat na jiný disk / optiku / cloud.Rozumíš tomu co jsem napsal? Alespoň něčemu?

Před chvílí jsem nechal probíhat jednu z možností co my systém nabídl a funguje to! Dal jsem obnovení systému na dnes v 7 ráno a nevím jak ale funguje to! Každopádně mockrát děkuju všem, kteří se nad mým problémem zaobírali, protože vím, je to se mnou těžké, moc nechápu o čem to tu mluvíte, a děkuju hlavně tobě.

Něco si to tom prostuduj a příště lépe ochraňuj OS i DATA není to nijak těžké.

*co mi systém nabídl, nechápu jak jsem mohl napsat my