» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 Ultimate (100% využití disku zasekaný systém)

Zdravím trápí mě zasekaný systém neznám příčinu Cpu a Pamět jsou uplně v pohdě max vytížení Cpu při akci typu prohlížeče atd je 9% a pamět pouze 11% nevím proč ale disk je stále vytížen na 100% a to neběží žádná antivirová kontrola nebo něco podobného zkoušel jsem vypínat Windows Search službu i Superfetch ale nic ... někdy to třeba jde na phoodu ale někdy tomu zkrátka jebne a jede to na 100% a spuštěny byli jen systémové procesy hrůza pruzkumník windows se otevírá pomalu prohlížeče zkrátka všechno... potřeboval bych pár rad co a jak.Windows 7 Ultimate 64bitAMD Athlon X4 860K 3.7GHZRAM 12gb ddr3Geforce GT 740 2GB Superclockedzdroj zalman 600wdeska ASRock Fatal1ty FM2A88X + Killerdisk 7200otáček 500gb SATA

Odpovědi na otázku

A když se podíváte do Sledování prostředků na využití disku, tak jaký proces disk tolik vytěžuje?

Presne tuto informaciu potrebujeme.Nevydava pevny disk nejake podivne zvuky? Cvakanie, piskanie atd?

Malinko jakoby dře ale mě lidi říkali že každý disk aspon malinko vydává takove dřecí zvuky není to furt je to jen občas jinak nejvíc my to využívá proces "Systém"

Kazdopadne by som skusil poriadne otestovat disk cez HDTune.Chapem, ze tazko dokazes posudit zvuky vuchadzajuce z disku, ked si videl(a pocul) v zivote 0 vadnych diskov :)Vacsinou disk cvaka, alebo obcas sa stane, ze vydava opakujuci sa zvuk typu: chr chr chr chr(pauza), chr chr chr chr(pauza) a toto sa opakuje X-krat.Nic take sa nedeje?---nesmejte sa mi, ale nedokazem to inak popisat-----:D

No disk mi ani jednou nezacvakal ani nezapískal jen prostě dřel jakoby že pracuje ale asi se to dá přirovnat k chrčení

S hranicou istote, sedma ako besná, hrabe po "may 2016" záplatách. Defragmentuje na pozadí disk podľa nastavení v Plánovači úloh.Ak máš SP1, vypni v Services - WindowsUpdate službičku. Záplatuj manuálne zo stránky MS Bullerin - vyber len KB-čka ozn. pod Critical.

Fascinují mě lidé, kteří sotva najdou pár peněz na levný HW a pak utratí tolik peněz za nejdražší licenci Windows 7 Ultimate. A to navíc v době, kdy už se (dle HW) dávno neprodávala...

Daň za warez

Zřejmě zatěžuje CPU služba Windows update, už se tady ve fóru asi dva týdny řeší.http://www.zive.cz/poradna/aktualizace-windo...

Zajímavý, že elektrošrot za 10 táců má v sobě OS za 15 táců.

A co je zrovna tobě do toho? Že si neumíš sehnat W7, ale i cokoli jiného levněji, je jen a jen tvůj problém.

Warez se zde neřeší. Proto.

No tak nejsem takovej pitomec abych kupoval warez, na to tu seš expert ty. Stejně jako na tvrzení, že to můžeš crackovat a že to bude v pořádku........nebude, pokud sis nezaplatil legální licenci (ano, legální a ne tu tvou cracklou, kterou se zde oháníš, že je v pořádku!). A mimochodem krajkonoš, copak, že navádíš lidi, aby crackovali sedmičky? Neměla ta tvá geniální krabicovka bejt náhodou předaktivovaná?

Možná má hodně práce se šifrováním souborů. ☺

 | ChromeOS Chrome 51.0.2704.55

ten windows je urcite legalny?inak tip na malware alebovadny disk

No mam doma paradny starsi notebook HP HDX18 a ten ma podobny problem, disk extremne vytazeny, LED ukazuje extremnu aktivitu a system strane pomaly.Vymena diskov, Windows/Linux, BIOS update, iny zdroj atd.. nic nezabera.Bohuzil som si na 90% isty, ze je to vadnym radicom, alebo inym komponentom na MB.Toto by mohol byt problem podobneho charkteru.Odporucil by som reinstall systemu a potom sa uvidi.

Stačí si stáhnout Crystal Disk a podívat se na stav disku :) .

Disky som menil 3x, disky su OK.Sanca, ze 3 nove disky budu vsetky vadne a budu sa rovnako prejavovat je podla mna presne nulova.

Crystal disk mi ukázal dobrý stav disku, který byl úplně v háji. Velmi kvalitní software.

mám stejný problém HDD na 100% přitom vytížení je max 5mbHD tune,crystaldisk,antivir,spybot,defragmentace,oprava disku nic , windows search a superfetch vypnuty tak fakt nevím