» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 UEFI

Dobrý den poradí někdo jak vytvořit Windows 7 USB UEFI?Stačí když to vytvořím přes Rufus a nebo tam musím ještě přidat navíc nějaké složky?Děkuji

Odpovědi na otázku

Ano, musíš. Úprava instalačky W7 aby šla nainstalovat pod UEFI biosem a na disk GPT:1. Zkopírovat adresář X:\efi\microsoft\boot do X:\efi (tj. o úroveň výš).2. Vyextrahovat (pomocí 7zip) soubor bootmgfw.efi ze souboru boot.wim umístěného v adesáři X:\sources(najdeš ho v boot.wim\1\Windows\Boot\EFI), přejmenovat jej na bootx64.efi a umístit jej do adresáře X:\efi\boot---------------------------"hotový" soubor bootx64.efi si můžeš také stáhnout zde:https://drive.google.com/file/d/0B9qNZyFcacAUNDYtZ... potom jej stačí jenom nakopírovat do X:\efi\bootPokud se ti s tím nechce drbat, stáhni si takovou instalačku hotovou http://tinyurl.com/y5ffpc27

A ty soubory tam mám vložit až když provedu přes Rufus Windows 7 ?

Nechceš aby ti to radši někdo udělal? Bude to zaručeně rychlejší...

Ne už to mám hotové.Děkuji jen hledám zda je možné ve Windows 7 převést MBR na GPT bez ztráty dat.Data si,ale pro jistotu momentálně nahrávám na webový cloud

Neumí to Rufus udělat už sám, když ted umí stahovat windows iso?

Podle mě to umí i Rufus,protože když jsem to přes něj zkoušel tak sám vše

Tak má nastavení jak pro Bios, tak i pro UEFI. Bylo by divné, kdyby si pak člověk u UEFI, musel ještě ručně sám instalačku upravovat, ozblášt, pokud o tom na stránkách Rufus, nic nepíšou, pokud vím.

Ještě hledám zda je možné převést z MBR na GPT bez ztráty dat mám právě 1 HDD a ten mám rozdělený kde je Windows a druhý Dokumenty

Nezkoušel jsem, ale prý by to měl umět tenhle program: https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/convert-...

To jsem právě zkusil tak uvidíme.Díky

Načo objavovať ameriku? W7 ol in van leden 2019 UEFI už existuje