» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 průzkumník přestal pracovat

Dobrý den, mám problém, když dám kopírovat soubory na flashdisk nebo i z disku na disk, napíše mi, že průzkumník přestal pracovat a dojde k restartu průzkumníka. Protáhl jsem počítač antivirem, nic, zkoušel jsem cmd, nic. Taky jsem si všiml, že špatně funguje Youtube, jestli to může s tím něják souviset. Před měsícem se mi stalo to samé a ze zoufalství jsem reinstaloval Windows, ale asi to není řešení a navíc nemůžu zachranit soubory, když nejdou zkopírovat

Odpovědi na otázku

Pokud se jedná o videosoubory, tak nemáš nainstalovány potřebné kodeky k zobrazení miniatury a proto průzkumník padá. Např. klasické K-lite http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/kliteco... .

Ahoj, stává se mi to samé, když chci zkopírovat obrázky nebo MP3 na flash disk nebo přes USB do mobilu, napíše mi to průzkumník windows přestal pracovat. ted jsem stáhla to co jsi psal. a stejně mi to nefunguje. prosím pomoc

Stejný problém. Řeším zatím bez úspěchu na fórum pc-help.cz s ajťáky pomocí různých nástrojů na malware apod..Našel jsem na netu i další uživatele se stejným problémem. Nebyli jste také náhodou připojeni na UPC? Já v Plzni. A stalo se mi to nejspíše po aktualizaci windows 22.6.Kdyžtak se můžeme poradit po mailu (pro zobrazení adresy stačí kliknout na jméno uživatele)

Moje řešení se netýká MP3 souborů, ale náhledů videosouborů (avi, MP4, mkv, ... ) .

Dobrý den Mám stejný problém pokaždé, když chci něco zkopírovat na flash disk nebo externí hdd tak mi vyskočí hláška "průzkumní přestal pracovat" a restartuje se a dělá to úplně u všech typů souborů. Zajímavostí je, že například bittorrent normálně funguje takže se stává mou jedinou možností jak kopírovat soubory na jiné pc. Mám win 7 a stáhl jsem si nějaké programy na potlačení aktualizace na win 10 které mě už vážně štvou tak jestli to nemůže být tím ? Prosím poraďte pc není můj a jestli to zjistí majitel utrhne mi hlavu :D

Na potlačení upgradu W10 ode dneška už nic nepotřebuješ, ale pokud potřebuješ vymazat bordel co si systém stáhnul ohledně Windows 10, tak použij GWX Control Panel http://ultimateoutsider.com/downloads/ a odinstaluj a skryj všechny tyto aktualizace http://pastebin.com/LsmCaEEw . Samozřejmě musíš mít aktualizace nastaveny na manuální instalaci.

Na potlačení nežádoucí aktualizace windows 7 na windows 10 stačí mít v počítači service pack 1 a aktualizaci KB3065987. Po jejím nainstalování musíš provést úpravu registru a je hotovo.Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]„DisableGWX“=dword:00000001[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]"DisableOsUpgrade"=dword:00000001[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade] "AllowOSUpgrade"=dword:00000000 "ReservationsAllowed"=dword:00000000

Ještě jen doplním že je dobré okamžitě vypnout stahování jakékoliv aktualizace. Nikdy jsem totiž neviděl problém na který se ty aktualizace stahují. Spíše mám podezření, že aktualizace slouží k nenápadné přípravě na aktualizaci "nového a prý lepšího" systému.

pruzkumnik prestal pracovat