» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 po aktualizaci mimo provoz

Dobrý den, zajimal by mě váš názor.Po instalaci nějaké aktualizace jménem kumulativní zabezpečení bla bla bla , která vychází vždy kolem 15.dne v měsíci co jsem se za poslední rok díval a nyní vyšla 5.1. mi nešel spustit Windows.Vzdy jakákoliv volba jej restartovala na stránce pro možnosti spuštění.Vyresil jsem to s pomocí instalačního CD ,které našlo bod obnovy před aktualizaci. Microsoft.com uvádí ohledně. této aktualizace, že jediným známým problémem je ,že tohle se stane pokud antivir nemá nastaven regkey nebo jej vůbec nepodporuje. Psali tam i co se má v registru nastavit a jaký soubor a hodnoty vytvořit a pak to dle nich pojede..Zkusil jsem odinstalovat antivir přes Revo uninstaler ,který vymaže i zbytkové soubory aby úplně zmizel a aktualizaci po restartu nainstaloval a ejhle opět to same .Takže tímto to nebude asi.....? Proč to Microsoft nedá vědět ať ji lidi zatím zakážou ve Windows update ,že je problémová....?

Odpovědi na otázku

Přesný název aktualizace . 2018-01, měsíční kumulativní aktualizace zabezpečení pro zvýšení kvality pro Windows 7 pro systémy s procesorem x86 (kb4056894) najednou vyšla 5.1. a hned problém

Ten problém jsem měl taky. Bod obnovení to zachránil. Aktualizaci jsem dal skrýt a vyčkávám, co Microsoft udělá. Týká se to hlavně PC, co mají CPU od AMD. Ty to likviduje hromadně. Snad vydají opravu.

A co Win 7 s CPU Intel, ty se nekousou?

Nevím, nezkoušel jsem to, ale na netu jsem nenašel žádnou diskuzi, kde by si někdo s procesorem od intelu stěžoval, že mu PC po aktualizaci nejde. Aktualizace vyšla o týden dřív, než měla. Je cílená hlavně na bezpečnostní chybu procesorů intel a zřejmě se nikdo neobtěžoval otestovat ji na PC se staršími CPU od AMD.

Předtím jsem psal z tabletu a nyní z ntb. Zjistil jsem, že na ntb mám deaktivované WU-dal jsem vyhledat aktualizace a napsalo mi že je tato služba vypnutá a bude třeba restart. To jsem provedl a je to to samé. Nevím kde WU zapnout. Vím,že to sem nepatří.Poradí někdo? Díky.

Ano, to je známý problém s expirovaným certifikátem.Zavři okno WU.Běž do Ovl. panelů tam co se nastavuje datum a čas a posuň datum zpátky na 2. 12. 2017Otevři okno WU a dej vyhledat aktualizace. Až budou vyhledány, vrať datum zpátky na aktuální a můžeš aktualizace nainstalovat. Hotovo.

Klikni na Start, do hledacího políčka napiš služby, najde to služby, klik na to, mezi službami si najdi Windows Update a dej na auto, nebo na auto zpožděné spuštění. Restart, mělo by to být OK. Pokud nebude, zkus aktualizace v nastavení vypnout, klik na nikdy nedostávat aktualizace, klik OK a hned je zase zapnout, nejlepší je tam dát oznamovat aktualizace, ale dotázat se, zda mají být staženy a instalovány, klik OK.

Tohle "oznamovat aktualizace, ale dotázat se, zda mají být staženy a instalovány" mám trvale nastaveno. WU je na auto zpožděné spouštění.Nastavil jsem datum na 2.12.17 a už vyhledává aktualizace. Tohle by mne nenapadlo. Díky kluci.

Ahoj všichni, nedělejte si iluze!!!! Na mém NTB s OS W7(x64) se výkon snížil cca o 1/4, a to mj. s vlivem na instalace aktualizací z 9. a 10.1.2018, celkem 4ks, včetně aktualizace frameworku 4.7.1.Postupně je odinstalovávám, pak uvidím. Obnovení systému totiž nepomohlo, údajně nedošlo ke změněn systémových souborů!!???!Je to prostě banda idiotů honících se za mamonem!!!! A za vlastním ocasem!!!!!

Pokiaľ si dával tú kumulatívnu aktualizáciu - tak sa nečuduj... Tam stačila Security only KB4056897 https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspxKumulatívna má cca 225MB, Security only len 67MB....NETFramework zatiaľ nemusíš mať. KB890830 len "prešmejdi" NB.

KDyby si někdo všiml ,že už vydali opravu pro počítače s AMD tak dejte vědět, díky.

CPU AMD uvednou chybu nemají => oprava je zbytečná.Resp. v uvedeném případě vysloveně na škodu.

Jeden z důvodů, proč mám automatické aktualizace vypnuté i ve Windows 10. Nemám čas řešit případné problémy, které nejsou až tak vzácné jak se asi zdá...

Já nemám s aktualizacemi žádný problém, musíš mít systém v pořádku a ne zasviněnej bordelem pak se nemusíš bát.