» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 klíč

Odešel mi Acer Aspire 5742G 23.11.2014, přesněji mu odešel HDD, grafická karta, základní deska a procesor. Notebook by o vánocích měl 5 let. Jelikož se nám nechtělo platit za diagnostiku, tak jsme jim ho nechali, ale moc ho na díly nepoužijou. Předtím, než jsme ho tam poslali (CTP Park Brno-Tuřany), tak jsem si opsal klíč od Windows 7 na zadní straně notebooku.Klíč bych chtěl využít u počítače Asus ze září 2007, který má Vistu 32-bit (notebook byl Win7 64-bit). Chtěl bych se zeptat, jak tento kód použít bez CD a jestli by vůbec šel?

Odpovědi na otázku

ne, klíč z W7 na Vistu skutečně nepoužiješ

Jen tak pro zajimavost, kolik chteli za to, ze vam laptop vrati bez opravy?

800 Kč.

Šel.Iso stáhneš na netu.Nelegálně přímo, legálně pokud licenci prodáš mamince a obratem ji koupíš nazpátek.

Windows 7 bych už nějak neřešil spíš nám dej odkaz na ten noťas Asus nejspíš by tam šel Win 8.1

Tu ale nebyla otázka co koupit ale jestli jde použít windows 7 klíč. Nebo ty mu chceš darovat třeba onu licenci Win 8.1. kterou jsi před chvílí zmiňoval v jiném vlákně?

Není to notebook a zjistil jsem pár informací: skříň - Eurocase ML 5454procesor - Intel Genuine 1.60GHzgrafická karta - NVIDIA GeForce 9400 GT (není původní, předchozí byla měněna reklamací)síťová karta - Atheros L2 Fast Ethernet 10/100Base-T Controlleroptická mechanika - ASUS DRW - 1814BL ATA DeviceVíc toho asi nezjistím. :D

podstatné je, jestli ten procesor je aspoň dvoujádro a kolik to má RAM. Pokud by to mělo třeba jen 2GB, tak nevím, za co by stál na tom výkon 64bit W7...

HDD 2 GB a procesor má 2 jádra. Nevadí, stejně mu bude 8 let a bude jen na dožití.

"...přesněji mu odešel HDD, grafická karta, základní deska a procesor. Notebook by o vánocích měl 5 let. Jelikož se nám nechtělo platit za diagnostiku, tak jsme jim ho nechali, ale moc ho na díly nepoužijou"No nemyslím si že odešel hdd, grafika, základní deska a navíc ještě procesor - a jak to vůbec víte když se Vám nechtělo platit za diagnostiku ? S největší pravděpodobností byla špatná jen jedna z těch věcí, ale to už je asi jedno když jste jim ho zadarmo nechali Klasická výmluva servisu "je to neopravitelné, nechte nám to tu, my to odborně zlikvidujeme" Taky to používám..Pak většinou stačí opravit jednu drobnost, nebo třeba jen vyměnit paměť a notebook jde za pár tisíc na aukro. Jo jo

Hezky napsáno. Už podle dotazu nebude tazatel buhvijaky myslitel a tak bych se vůbec nedivil kdyby to bylo přesné jak píšeš ...

... ano, tohle je bohužel stále stejné i v autoservisu, u TV atd., dřív to bylo něco za něco, dneska je to podle hesla "hamty, hamty, ať víc než tam ty ... "

Že odešel procesor a základní deska, jsem věděl, ale radši jsem to poslal na diagnostiku. Sám tomu nevěřím, že i HDD a grafika. Stejně s ním byly problémy pořád, takže jsem i rád, že jsem jim ho nechal a koupil jsem si jiný. Data si pravidelně zálohuji každý den už od doby, co ho mám.