» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 home premium problem

Zdravím, dneska ráno jsem normálně zapnul počítač a bylo vše v pohodě až teď odpoledne se mi dole vpravo ukázalo tato kopie windowsu není pravá .. v tů chvíli jsem si řekl jakože co ? tenhle pc jsem kupoval před 4 lety a windows v něm už byl kupoval jsem ho v elektro prodejně žádný bazar nebo zastavárna ... Neví někdo proč by to mohlo dělat ? 4 roky nic a teď najednou toto.. Díky za odpovědi a rady

Odpovědi na otázku

Toto jsem řešil před ~3 lety u HP Pavilionu g7. Hláška vyskočila po akci Nástroje pro odstranění škodlivin...., takže jej srdečně odmítám; zaslal jsem snímek hlášky HP podpoře, do 3 dnů odpověděli- mi doporučili reinstalaci s tím, že už bude vše v pořádku. A také jo, dodnes běhá jako čipera.

OS je napaden 3. typem ransomware.Je nejméně nebezpečný, pokud neklepneš na uvedenou hlášku.Co s tím?Standardní postup:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.4) Prostudovat FAQ:https://mople71.cz/faq/5) Dodržovat.6) Neinstalovat nesmysly.

Neklikám a raději se zeptám. Přiznám se, že jsem o tomto typu rmw. dosud nečetl. Je nějaký odkaz? Děkuji.

Zkus znovu aktivovat klíčem který jsi dostal při koupi počítače.

Nesmysl.Hláška je falešná. OS je aktivovaný.

Děkuji moc za všechny rady