» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7-chyba startuprepairoffline

Dobrý den, předevčírem jsem si na počítači nechal stahovat hru world of tanks. Když jsem včera ráno k počítači přišel, byla tam tabulka oprava spouštění systému. A text zněl: nástroj oprava spouštění systému nemůže automaticky opravit tento počítač. Poté doporučení odeslat do Microsoftu informace o problému. To jsem ignoroval. Dále šipka zobrazit podrobnosti. Tak na to kliknu a tam: Startuprepairoffline a spousta čísel, jako podpis problému+podpis problému 5 zněl: AutoFailover. Když jsem dal tlačítko dokončit, počítač se vypnul. Když jsem ho znovu zapnul, tak jsem měl 2 možnosti: 1. Spustit opravu 2. Spustit windows normálně. Tak jsem dal spustit normálně, a počítač se jen restartoval. Poté jsem dal spustit opravy, ale událo se úplně to samé jako poprvé, počítač nelze opravit. Poté jsem zkusil nouzový režim-restart. Potom jsem pomocí f8 dal obnovení systému, ale je tam jen jeden bod obnovení, a to včera ve dvě hodiny ráno, kdy už se tak mohla dostahovat hra. Nejdřív to obnovení dokončilo, ale poté prý, obnovení nebylo možno dokončit z důvodu nespecifikovatelné chyby. Nevíte co s tím? Já asi plánuji čistou instalaci systému. Děkuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

Kdyby sis systém zálohoval, reinstalaci by sis ušetřil - poučení pro příště.Jsou ale jedinci, kteří si v reinstalacích libují, třeba k nim patříš...

Takže to mám reinstalovat?

Jestliže nelze použít opravu v podobě obnovy systému -> vybraným bodem obnovy, pak lze použít ještě možnosti 3 základních oprav. Nějak nerozumím tomu, že tam máš jen jeden bod obnovy. Ostatní body obnovy byly nejspíš smazány? Na svém PC mám vytváření bodů obnovy vypnuté.. 1. Nastavení Biosu na "Default" + nastavení záložky Boot -> na první místo systémový disk Další 2 opravy -> k tomu je zapotřebí nabootovat instalačkou Windows 7 (nejlépe na flešce)1. Kontrola a oprava disku- Nabootovat instalačkou Win 7 a hned prvním okně průvodce instalací podržet klávesu "Shift" + klepnout na klávesu "F10" -> tím se spustí příkazový řádek, do kterého se napíše tento příkaz a poté odklepnout "Enter":chkdsk e: /f *písmeno "e" odpovídá svazku "C" - tedy systémový disk. Lze naspat příkaz i takto: chkdsk c: /f - kde písmeno "c" odpovídá svazku zavaděče(rezervováno systémem). Po odentrování je pod příkazem je uvedená informace o který svazek jde, jmenovka svazku v nainstalovaném systému(pokud je např. "C" pojmenované jako třeba Win_7).Lze tedy postupně napsat jednotlivě(postupně) oba příkazy: chkdsk c: /f a poté další příkaz: chkdsk e: /f Takto proběhne kontrola zavaděče i systémového "C" + případná oprava -> parametr "/f"*Pokud někdo použije kontrolu disku za běhu systému, zadává příkaz do cmd: chkdsk c: /f - Po odentrování vyjede info, že je zapotřebí potvrdit kontrolu disku před dalším spuštěním systému(po restartu)*K tomu bych chtěl dodat, že písmeno oddílu lze zjistit rovněž za použití cmd(příkaz. řádku) mimo běžící systém nabootováním instalačky a použití příkazu "Diskpart"* Po každém příkazu odklepnout enter:Příkazy: Ukázat celý příspěvek