» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 a Windows 8

Dobrý den mohu se zeptat jak nainstalovat 2 operační systémyWindows 7 a Windows 8 aby jsem si mohl při startu vybrat Děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Napřed 7Pak instaluj 8Pak vlez do nabootovaného OS (Je jedno jakej to bude) nainstaluj:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... A nastav si vše přesně jak chceš, včetně doby zobrazení atd atd...

Není třeba nic instalovat, toto jde nastavit přímo v systému. Pravé tl. na "Počítač" > "vlastnosti" > "Upřesnění vlastností systému" > záložka "Upřesnit" > dole je "spuštění a zotavení systému" a u toho je tlačítko "Nastavení". Zde se to celé nastavuje. Dělá to to samé co ten program, není tedy třeba instalovat takovou zbytečnost.

Nejlepši způsob je koupit mít v kompu 2 pevný disky na 1 disku Win 7 a na 2 disku Win 8 :)

Bomba je, že 2 pevné disky jsem měl u na stařičké 486 DX, tedy že dnes ještě existuje stroj jen s jedním HDD si nedovedu kromě paměti v tabletu představit. I NB je nutné vybírat s ohledem, aby byla možnost snadného přidání druhého úložiště, popřípadě ještě třetí místo mechaniky.

... a podle potreby je napreskacku vypinat nebo zapinat ze?

Ideálně mít na bedně přepínač na klíček:0 - žádný disk1 - jen 1.2 - jen 2.3 - oba

Samozřejmě BCDEdit, ale to není pro normálního uživatele moc přijatelné.Ale pokud bude tazatel postupovat od 7 k 8 tak se to nastaví samo...

Od nejstaršího po nejnovější (platí pro libovolný sw).Btw1:Multiboot je záležitostí minulého tisíciletí.Moderní hw zvládá virtualizaci.Btw2:Opravdu potřebuješ Metro? W8 = jen brutálně ořezaný W7 s Metrem.

Windows 8 = odladene Windows 7 + metro. Zadne orezani tam neni. Take nevim proc ten dual boot, ale kdyz to nekdo potrebuje, tak proc ne. Akorat to dela psi kusy kdyz jeden system je nainstalovany v BIOS modu a druhy v UEFI