» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 a UEFI

Zdravím, mám takový velký problém. Poskládal jsem si nový počítač. Mám tam skylake procesor a Asus desku s UEFI. Prostě nejde, ale fakt nejde mi tam nainstalovat windows 7. A už mě to fakt slušně řečeno štve. Nevím čím to je, něco jsem četl, že můžou dělat problém ty nový procesory od intelu, ale to asi nebude ten případ. Spíš, že by mohl být problém v tom UEFI, že si sním windows 7 nerozumí. Windows se na bootuje, ale po výběru jazyku mi to napíše chybovou hlášku, že nebyli nalezeny ovladače asi všichni víme... Zkoušel jsem to spouštět, jak z USB 2.0 tak i ze 3.0 Našel jsem návody jak tu instalačku upravit, ale v rufusu když dám možnost GPT, tak to nejde. Prý to nepodporuje to ISO. A našel jsem i návod, jak to na tu flashku nějak nakopírovat do složky boot a kdesi cosi, to jo, ale já tam neměl nikde ten soubor "bootmgfw.efi" pro ty z vás co ví o čem mluvím. Nedokáže mi někdo poradit? Díky

Odpovědi na otázku

W7 dokáže UEFIhttps://blogs.technet.microsoft.com/askcore/2011/05/31/instal... Na ISO WinRar, TotalCommander

bootx64.efi si stáhni zde (když už jsi tak nešikovný a neumíš si ho vyextrahovat)https://drive.google.com/file/d/0B9qNZyFcacAUNDYtZ... potom jej stačí jenom nakopírovat do X:\efi\boot-------------------------------------------------------------Budeš ale ještě muset integrovat ovladače pro Skylake - nedávno se to tady řešilo, byl tu i návod - najdi si to....

Dík ;) zvládl bych si to vyextrahovat, kdyby bylo co... Mě tam úplně chyběla ta šložoka ve které ten file byl... Je to už hodně stará instalačka, tak nevím... Zkusím tohle...