» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 a malo volneho mista na systemovem disku — upozorneni

Dobry den, zajimalo by mne, kdy se objevi ta bublinka v Tray kdyz vam dochazi misto na systemovem disku a oznamuje, ze yoho mista opravdu uz moc nemate. Je to az v okamziku, kdy je na svazku mene nez 1% volneho mista celkove kapacity? Predpokladejme, ze mame defaultni instalaci Windows7sp1Diky za odpoved.

Odpovědi na otázku

Tak spusti Čistenie disku - je to predsa vstavaná funkcia OS. Na 100% máš tam v rôznych zložkách veľa nepoužívaných súborov, často v TEMP, veľa bodov obnovy (priestor pre body obnovy nastaviť na cca 5% kapacity disku - bohate stačí na 2-3 body obnovy).

Ja mel jeste dopsat, ze mi v prvni fazi jde hlavne o to, zjistit, zda a kdy uzivatel tohle upozorneni mohl prvne spatrit, jde o to, ze tuto hlasku uzivatel ignoroval a ted se do pocitace neco z duvodu nedostatku mista neveslo. Rekneme, ze disk ma pod NTFS 111GB celkoveho volneho prostoru, pokud se ta hlaska objevuje v okamziku, kdy ma system 1% a mene, tak pri prvnim upozorneni mel jeste 1.1GB volneho, je tomu tak?

Neni to na procenta, je to nastaveno určitou kapacitu, první upozornění by se mělo zobrazit při zbývajích 200MB volného místa..

Za to, že máš mrňavej disk, za to si můžeš sám.. Joudo..Místo lze řešit i jinak, např. : smazáním všech bodů obnovy, vyčištěním disku, smáznout složku TEMP, srazit virtuální paměť - u SSD disku ani nemusíš používat, máš-li dostatek paměti RAM(fyzické moduly RAM).. vypnutí indexace na disku "C" .. a další kravinky.. hibernate page file - i toto zabere kapánek místa a naprosto zbytečně - > lze vyřešit příkazem v cmd: powercfg.exe /set hibernate off Málo čteš a málo se tedy zajímáš o ten tvůj PC šrot..

diky za odpovedi, ale ted placu (ronim slzy) , .... ja bych se chtel dozvedet, jestli nekdo z vas vi, jak to m$ defaultne nastavil, kdy se objevi ta bublinka s informaci, ze na systemovem disku mate malo mista. Chci se dopatrat casu, kdy dotycny postizeny, tu informaci prvne videl a proc tedy na ni nereagoval.

Nevím jak ta hláška ve W7, já nedostávám v práci žádný a to tam pravidelně totálně dojde místo (nějaké logování/zálohování) kdy mám 0 volného prostoru.Třeba doma na W10 jsem taky hlášku neviděl - vše potlačuji - ale v průzkumníkovi se zvýrazní disk který má méně jak 10% volné kapacity

Mrkni do logu (eventvwr). To je prece zaklad!!!MP

Jsou tři hranice 200 MB 80 MB 50 MB... A stačilo 3 minuty googlit

Dekuji vsem, to, co jste zatim napsali mi staci.