» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 a integrovaná grafika

Zdravíčko,Takže PC s windows 7 normálně funguje s externí grafickou kartou, chci ale aby jel na integrované grafické kartě, mam procesor intel core i3 s integrovanou grafikou a zakladní deskou která jej podporuje, po fyzickém odstranění externí grafické karty a přepojením kabelu od monitoru do portu na zakladní desce se jde dostat do biosu, zde integrovaná grafická karta zobrazuje správně vše, dale lze také spustit instalace z DVD windů 7 kde se také vše zobrazuje správně, ovšem pokud bootuji windy z HD tak se pc zrestartuje, neukaže se ani logo windows ani boot menu prostě hned restart.. podle mne tento windows nedetekuje novou kartu nebo něco takového, ale řekl bych že se to dá nějak spravit když se ta instalace windowsu zapne a zobrazuje.. ještě chci dodat že základní deska a procesor jsou pro tyhle windows nové.. stará deska odešla.. windows to nějak zvládnul tedy až na tu integrovanou grafiku.. (odebral jsem staré ovladače ze staré zakladní desky a nainstaloval nové) snad pochopíte co chci.. omluvte pravopis a děkuji za pomoc :)

Odpovědi na otázku

Máš legální Windows? Tohle je nějaké divné chování a v Windows 7 jsem takový problém neviděl.

Ano mám.. Je to jakoby se v podstatě celý HDD přesunul do nové sestavy.. vše se načetlo správně až na tu integrovanou grafiku, externí je ze staré sestavy.

Zkoušel jsem ve správci zařízení zakázat ovladače na tu externí, ovšem také to nepomohlo ještě je další možnost že je zkusím odinstalovat, třeba pak windy najdou tu integrovanou ovšem jistý si nejsem a nechce se mi moc odinstalovávat a pak instalovat ovladače zbytečně...

Pokud jsi přenesl disk s nainstalovanými windows do jiné sestavy, kde prakticky nezůstalo nic z původního PC, tak bych doporučil reinstalaci. Nemůžeš očekávat, že nainstalovaný OS bude chodit na úplně jiném železe.

sfc /scannow případně oprava z instalačního média Windows nepomůže? Reaktivaci po přenesení do jiné sestavy vyžadoval?

au. Procesor s integrovanou grafikou. Piš krátké věty. Nasekáš v nich méně chyb. Evidentně neudržíš myšlenku déle než 5 slov.

Ano ano.. čeština mi nikdy moc nešla... a pravda myšlenku neudržím sotva 2 slova.. omlouvám se ovšem snad i tak dokážete pochopit co chci řict a snad i pomoct...

pokud je integrovaná grafika musí být na desce vga/dvi konektor kde se předělá kabel od monitoru a taky se grafika zapne v biosu pokud funguje po vytažení dedikované grafiky

Jen tak mě napadá - co je to za generaci Core i3 - 2xxx, 3xxx nebo 4xxx?

Procesor Intel Core i3-3250

Nechápu přesně co tím chcete říct, deska vga i dvi konektor samozdřejmě má, a kabel jsem tam samozdřejmě předělal, v biosu pokud vím není nutné nic nastavovat pokud jsem externí grafickou kartu odebral fyzicky, automaticky se přepne nastavení z PCI na onbard. Řeším spíše problem že stary windows s tou grafikou nedokáže pracovat..

Takže problem jsem vyřešil, sice divným způsobem ale ano.. mam disk rozděleny na 2, nainstaloval jsem tedy do nepouživané časti windows na interní grafice, a poté tu čast zformatoval, nainstaloval ho tam znova na externí grafice, zase zformatoval, nyní stará instalace windows funguje přesně podle představ na interní i externí grafice, stačí přesunout kabel a automaticky se použije druhý ovladač (který se záhadně nainstaloval i do původní instalace při instalovaní nových windows), vůbec nechápu jak je to možné ale snad to pomůže těm co by měli podobný problem :Dbtw. proč já pokaždé řeším takové problemy které ani tady nezodpovíte... a pak se to vyřeší uplnou nesmyslností.