» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 - instalace - chyba ...

Dobrý den dámy a páni. Vím, že je toho spoustu na googlu o tomto problému, ale nějak mi to prostě nejde.Na svůj starý notebook Lenovo SL 500... Něco jako intel core i2 Duo tam bude a 2Gb ram... No prostě mám tady instalačku 32Bit na windows 7 home premium...Dal jsem do toho 120Gb ssd, jenže mě nenapadlo, že to bude dělat tyto chyby...Už jsem se s tím setkal, ale to bylo na herní počítači, kde to byl 64 bit systém.No prostě mi to při instalaci nenalezne ssd... V biosu normálně je. V té instalačce prostě není a chce to po mě ty ovladače...Věřím, že s tím už máte zkušenosti.Děkuji :)

Odpovědi na otázku

Nikdo se k tomu nemá, takže já bych se o to pokusil následujícím postupem:1. Předpokládám, že máš flešku s instalačkou správně připravenou a bootuješ právě tou fleškou. Takže opětovně nabootuj vloženou fleškou v usb portu. 2. Jakmile se objeví první okno jako průvodce instalací OS W7 stiskni(podrž) klávesu Shift + klepni na klávesu F10. Tím by se měl spustit příkazový řádek.3. V příkazovém řádku zadej tyto příkazy: a) Diskpart b) List Disk - měl bys vidět seznam připjených disků. Disk 0 by měl být ten tvůj SSD disk a měl bys jej poznat i dle jeho velikosti. Disk 1 by měla být ta tvoje fleška - viz její velikost. Takže bys měl vybrat v dalším příkazu: Select disk 0 c) Select disk 0 d) Clean e) Exit f) Exit Po zavření okna příkazového řádku můžeš pokračovat v instalaci W7. V tabulce disků by teď už snad měl být vidět ten tvůj SSD disk jako nepřidělené místo. Označ jej, dole klikneš na "možnosti", potvrdíš jeho velikost a klikneš na "Použít". Instalátor by měl zobrazit info, že vytvoří další oddíl(zavaděč), potvrdíš - o.k. a klikneš na "Další".. a tím by měla započít samotná instalace OS.. Třeba to nepomůže a problém je někde jinde..