» Poradna » Programy

Windows 2000 - problem s monitorem (chybne prepinani rozliseni v DirectX aplikacich)

Pri testu directx verze 7 a 8 se muj monitor prepina do takoveho rozliseni, ze se pravy roh uplne rozostri a roztahne se takovym zpusobem, ze neni nic videt, ale evidentne vse na softwarove urovni funguje.Zkousel jsem to s ovladacema dodavanyma s monitorem (ty byly nejhorsi - s nema jel monitor v 1024x768 jen na 75Hz, pricemz normalne ve Win/9xMe je vse OK na 85Hz).85Hz jsem dosahl jen pri pouziti ovl. z Win2000, ale problem s prepinanim rozliseni v DirectX aplikacich zustal.Konfigurace: Monitor Targa 1770A bussiness, grafika CB Riva TNT2 Ultra 32MB, deska ABIT BE6 Diky za radu Martin

Odpovědi na otázku

Zkus program Powerstrip (shareware), kde si nastavíš konkrétní frekvenci pro konkrétní rozlišení.

To jsem zkousel, ale problem to nevyresilo.

Mam programek, ktery umi menit obnovovaci frekvence karet s chipem nVidia "natvrdo" ve vsech rozlisenich. Jenom to zapise do registru a nebezi furt jako PowerStip.Mohu ho zaslat, dnes ale piste na marek.jiru@vslib.cz, nejede email.cz.