» Poradna » Web a internet

Windows 11 - pomalé načítání videí

Dobrý den,nedávno jsem si koupil nový notebook DELL s Windows 11. Vše funguje v pořádku až na načítání některých stránek ve webovém prohlížeči. Konkrétně načítání videí na Youtube a jiných video streamovacích webech je extrémně pomalé, zasekává se, někdy se video vubec nespustí.Vypadá to, že problém je i s videokonferencemi pres skype. Opět se video hrozně seká. Problém přetrvává napříč všemi prohlížeči i na různých wifi s kvalitním připojením.Na internetu jsem našel nějaké články o tomto problému ale žádné funkční řešení. Ovladače mám aktualizované. Windows update také.Prosím o radu. Děkuji

Odpovědi na otázku

Jste si jist, že váš internet je dostačující ?. Zkusili jste si notebook připojit přes optiku (lan kabel) ?.
Pokud ano zkontrolujte jakou rychlost si u internetu předplácíte, pokud to bude třeba 100mb/s. Tak si na notebooku vyhledejte v prohlížeči rychlost.cz nebo speedtest.net a zkuste zda rychlost odpovídá. Pokud nic z toho nepomůže, obraťte se na svého poskytovatele internetu. Carledom

A nemůže být problém ve slabém HW počítače nebo špatném nastavení SW/špatnými drivery grafické karty, kdy to nepoužívá HW akceleraci?Třeba zmíněných 100Mbit/s je víc než dostačující pro YT i v 4k, tipnul bych že by to zvládlo 2-3 videa najednou. Ale o 4k nebyla řeč a FHD zvládne v pohodě i 10Mbit linka.

A co je v tom notebooku DELL schovaného? Problém nejsou W11, ale dost možná HW.Taky by bylo fajn blíž specifikovat co znamená pomalu.Další věc, co mě napadá takhle od boku je že nepoužíváš HW akceleraci v prohlížeči a pro video.Tak jak tak vše může být v pořádku pokud se jedná o nějaký slabý HW, proto napiš model a hlavně konfiguraci toho stroje.

Kúpil som si notebook. To je ako keď napíšeš: Kúpil som si auto a mám problém.Aký notebook? Značka a model bude postačujúci.W11 nemá absolútne problém s videom.

Dell Inspiron 15 (5502) Silver kovovýNotebook - Intel Core i5 11320H Tiger Lake, 15.6" VA matný 1920 × 1080, RAM 16GB DDR4, Intel Iris Xe Graphics, SSD 512GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čtečka otisků prstů, WiFi 6, Hmotnost 1,75 kg, Windows 11 Homehttps://www.alza.cz/dell-inspiron-15-5502-sil... výsledky testu z rychlost.czOdezva 10ms, Stahování 138,3Mbit/s, Upload 20,04 Mbit/s

Jde o to, že na ostatních webech bych absolutně nepoznal žádný problém.Na webech jako je Youtube, stream.cz, video.aktualne.cz apod. je na první dobrou znát, že je něco špatně.Zaprvé se videa nenačítají, nebo se načítají (i prvotní reklamy) třeba s 30s zpožděním. Web je extrémně zpomalený, nejde na nic kliknout, začne se točit windows kolečko a prohlížeč začne hlásit, že neodpovídá. U youtibe se přímo na videu ještě občas objevuje hlášku "pokud se video nenačte, restartujte zařízení" - to samozřejmě nepomůže. V nastavení prohlížeče jsem zkoušel zapnout i vypnout hardwarovou akceleraci. Žádný rozdíl.

vypadá to, že používáš Firefox ... zkus Edge nebo Chrome ... zda to bude ok, nebo také zpomalené ...

A není problém jen v tom, že teprve dobíhá stahování aktualizací, které vytěžuje internet? Každopádně první co musíš udělat, je připojit na vyzkoušení počítač i routeru kabelem a ne bezdrátově.

prohlížeče jsem zkoušel snad všechny, všude stejný problém

Prosím, ví někdo co s tím?

Vypadá to že je problém se všemi weby, kde třeba hned hraje na pozadí nějaké video.

Pro zajimavost - pri vynechani wifi (pripojeni k routeru primo UTP kabelem) to dela take?Cista instalace OS probehla? To znamena nikoliv obnovu systemu, factory default, nebo tak neco, ale proste komplet vymaz disku a cista instalace OS napriklad z usb flash.

"Ovladače mám aktualizované. "ovladače intel chipsetu a integrované grafiky proveď přímo z webu výrobce notebooku a stáhni tam chiopset a video driver (i kdyby byl starší než ten co máš)... pak restartuj a vyzkoušej....Pokud tonezabere tak stáhni ovladač chipsetu a grafiky přímo z webu Intelu (je tam na to utilita která najde to co chybí aktuální.... pak restartuj a vyzkoušej...Pokud ani tohle nezabere, tak se zbav toho hnoje Windows11 - vytvoř bootovací flashku Win10 a přeinstaluj ten nejhorší OS jakej po WIn8 MS zplodil.

Díky! Ovladače z webu DELL nepomohly. Ale z webu Intelu ano. Teď to vypadá, že problém vyřešen. Díky za konstruktivní radu.

tak supr

co mě tak napadá - zkusit jiný web prohlížeč,klidně zkusit i Operu a zkusit to tam přehrát přes to jejich VPN, například jedny obskurní stream servery v americe mi jedou líp přes VPN v Opera než přes moje normál připojení- změnit DNS na 8.8.8.8 a (nebo) 1.1.1.1taky záleží co znamená "zasekává se", video se neustále zastavuje a načítá, nebo se seká obraz? Pokud se seká obraz, vidím problém v ovladači grafiky, doporučuju stáhnout aktuální driver na grafiku ze stránek DELL k vašemu modelu notebooku.

Tak nejdřív jsem zkusil aktualizovat ovladače ze stránky DELL. To nepomohlo.Pak jsem to zkusil přímo ze stránky Intelu a vypadá to že to pomohlo. Tak uvidím, jestli bude vše v pořádku.Díky za rady

Aké má ten Ntbk parametre. Procesor, pamäť 4/8GB, disk SSD..?