» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 11 - MS účet

Dobrý den,u všech PC, které instaluji dávám minimálně 2 účty. Jeden administrátorský a jeden pracovní s právy user (power user).Když ve windows 11 home bude muset být MS účet, tak budou muset být oba účty MS účty? Budu tedy muset mít více různých MS účtů, nebo lze mít pod jedním MS účtem více možností přihlášení do windows? Nikdy jsem pro přihlašování do Windows nepoužíval MS účet jen lokální účet.

Odpovědi na otázku

wo win11 nepotrebujes mat MS ucet, v PRO ide spravit lokalny "normalne" a v HOME to ide oklamat cez spustenie cmd a vypnutie vyzadovania MS uctu: shift+F10, c:/windows/system32/taskmgr.exe, vypnut ulohu network connection flow

Tuším, že u HOME verze to bez připojení k netu nepustí dále.. Ale pevně věřím, že se najde klička, jak to obejít a vytvořit účet off-line, tedy podobně jako u verze PRO.. Microsoft a jejich věčné vnucování MS-účtu.. ubohá trapárna..

Klička už se našla. Stačí sestřelit jeden proces, který to hlídá. Návod máš dokonce přímo v příspěvku, na který reaguješ. Stačilo si ho přečíst.

Já jsem si ten komentář přečetl velmi dobře.. Ovšem něco takového na mém PC nefunguje.. Takže jsem udělal nový test na druhý testovací disk SSD. Ponechal jsem nastavení v Biosu na :1. Vypnutý TPM2. Vypnutý Secure Boot / nastaveno na "Other system"3. CSM- Enabled a LEGACY only4. Disk SSD - MBR*stolní PC - připojen k netu kabelem.. CPU - 6. generace, čili nepodporovaný procesor Připravil jsem si soubor bypass.reg, zkopíroval jsem jej do kořene instalačky do vytvořené stejnojmenné složky(bypass_reg):-------------------------------------------------------------------------Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]"BypassTPMCheck"=dword:00000001"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001"BypassRAMCheck"=dword:00000001"BypassStorageCheck"=dword:00000001"BypassCPUCheck"=dword:00000001 -------------------------------------------------------------------------- Nabootoval jsem istalačkou na flešce. Poté cmd ->regedit -> import bypass.reg Vybral jsem edici HOMEVytáhl jsem kabel z PCVe fázi, kdy to chtělo najet na vytvoření účtu MS, mně to samozřejmě nahlásilo, že nemám připojení k netu.. Takže jsem připojil kabel.. Poté jsem klepnul na "Možnosti přihlášení" připojil jsem instalační flešku, spustil cmd a zadal taskmgr Pod sloupcem "Procesy" - jsem nenašel řádek "Network connection flow".. ani za boha i po rozklikání procesů.. První intuice mi napovídala, že "flow" bude v souvislosti s Wifi, které samozřejmě na stolním PC neprovozuji.. Takže další kroky tak, jak by to mělo jít za Ukázat celý příspěvek

Pokud mas cz instalaci, tak tu sluzbu musis hledat v cestine - nevim ted presne, jak to tam je - sitovy proud..? Cosyk takoveho.

Ne, není to tam.. ani ve vyhledávání v podrobnostech.. Ale připouštím, že se třeba mýlím, jen jsem to prostě nenašel.. S největší pravděpodobností se to možná týká jen připojení k Wifi.. flow.. může být tok, ale taky připojení vzduchem vzduchem(Wifi)..Asi udělám test na PC mojí ženy, ta má na stolním PC i Wifi kartu .. Ale jinak už mě to ani moc nezajímá. Lze to provést tím způsobem, který jsem popsal výše.. Nebo se LAMY s edicí HOME prostě připojí do MS účtu, nebo jej nově vytvoří. Takových pablbů, kteří mají MS účet, takových je víc než dost

nemal som este sancu to skusit, ale az niekto bude chciet win11, vyskusam. Zatial sa nikto nenasiel.

Ale ano.. Místní účet tedy prozatím obecně lze vytvořit při čisté instalaci i u edice HOME.. Kdo chce, dopátrá se k informaci, jak na to.. Kdo nechce, zvolí možnost účtu MS.. Účet MS mají zcela jistě i mnozí jedinci s edicí PRO.. jejich věc a moje zbytečná starost.. Já jsem si chtěl jen vyzkoušet, zdali je možné obejít to vnucování přihlášení do Windows v edici HOME.. ověřeno.. FERTIG

Krásně jsi se rozepsal. A opět zcela zbytečně. Stačilo napsat "nejde mi to a FERTIG". Ono to má totiž v české verzi jiný a naprosto dementní název "Tok síťového připojení":https://ctrlv.cz/shots/2021/10/13/gZz7.pngHned po sestřelení to vypadá takto:https://ctrlv.cz/shots/2021/10/13/AiKo.pngBohužel jsem nebyl schopen k tomu vymyslet román, tak se budeš muset spokojit s těmito několika větami.

Ty tvoje obrázky .. ehm.. ehm.. .. .. nic není vidět .. *Já prostě rád píšu.. Příště ty moje romány nemusíš číst.. Ale ano, připouštím, že je docela možné, že v češtině je název toho internetového připojení ve správci úloh jinak pojmenovaný.. Nic z toho, jsem co v tom správci úloh viděl, mě nijak netrklo, že by to mohlo být to, co bych měl jako úlohu ukončit -> odpojit od netu..

"Tok síťového připojení" je tam zvýrazněn, nevím, co více bys tam chtěl vidět. Detailněji to máš ve videu na YT, ale anglicky jako "Network Connection Flow" viz odkaz od Aboxe dole. Druhý obrázek už je standardní založení místního účtu.

Tok síťového připojení je doslovný překlad Network connection flow.. žádný tok "Tok .. " jsem tam fakt neviděl.. A ano v angličtině je to jasné, to video jsem viděl, hned poté, co psal ten 1. komentář "roob"Pokud sis to sám nevyzkoušel, tak nemel kraviny, ty pablbe z Plzně.. ..

Ty vole, to jsou moje vlastní screeny, co jsem dělal před pár hodinami. Já nemohu za to, že jsi to přehlédl nebo že tě to vůbec nenapadlo. Zkus si to znovu. Když tentokrát víš, co hledat, tak to možná najdeš.Copak? Zase ti došly argumenty, prdla žilka na čela a začínáš nadávat? Někdy žasnu, že jsi někomu ochotný hodiny detailně radit, psát kilometry 1000x napsaných textů a úplně bez nadávek. Ale pak ti přeskočí a je z tebe nepříčetný egoista, co má ostatní za lamy a blbce. Nedejbože když tě někdo nachytá na švestkách. To je hned pablb z Plzně (v lepším případě).

Konečně ses taky rozepsal.. O.K.. zkusím to znovu, neboť mě to šíleně irituje.. Já to tam prostě nemůžu najít.. Shift + F10 a nevidím tam tu možnost ukončení úlohy připojení k netu.. Kdyby to bylo v angličtině, bylo by to snadné.. Když si zobrazím správce úloh ve spuštěném systému, vidím v procesech slátaninu češtiny a angličtiny.. řádky v češtině / i ENG Netvrdím, že jsem neomylný.. Chybuju zrovna tak, jako každý jiný jedinec. A nechám se i poučit, pokud jsem zvídavý.. a to jsem..

Není to pro ukončení připojení k netu. Je to kontrola, zda net funguje. Já to zkoušel ve virtuálce úplně bez síťové karty. Takže internet je třeba nejspíš odpojit ještě před zahájením instalace.Stálo by za to zkusit, zda to náhodou nezmizí po připojení k netu a neobjeví se to zase po odpojení. Může to být jen proces, co čeká na funkční připojení a je aktivován jen při jeho ztrátě během instalace. Ale teď už to zkoušet nebudu, možná zítra.

Já na mrknu znovu na tom testovacím ssdéčku.. Jinak odpojit net před instalací je prd platný.. Do toho kroku pro vytvoření místního účtu nebo přihlášení do účtu MS tě to nepustí bez připojení k netu na edici HOME.. tam se to to stopne, vše zašedne a nelze s tím nic dělat.. Takže net připojen, poté kliknout na možnosti přihlášení a v tomto okamžiku vypnout net, odpojit kabel(stolní PC) nebo vypnout router/ nebo vypnout jen Wifi - pokud jde o notebook. Poté klepnout na "Už si nepamatuju uživatelské jméno".. toto se vztahuje stále k tomu donucení přihlášení do MS účtu.. ovšem když je net odpojený, naskočí poté okno s vyplněním jména, kdo bude PC používat.. a je to FERTIG - bez donucení přihlášení účtem MS Já chci přijít na to, jak ten net vypnout od stolu PC aniž bych se ohýbal k pc skříni a odpojil kabel ručně.. nebo vypnul router/ nebo jen Wifi(jestliže tedy instalace na notebook)Co se týče edice PRO, tam je to fu(c)k, jestli je to s netem, nebo bez něj, místní účet lze jednoduše založit klepnutím na možnosti přihlášení -> účet off-line.. Není co řešit..

No to mě poser na holá záda! Ono to jde ještě jednodušeji! (Ano, nedalo mi to, musel jsem to zkusit ještě dnes...)Pokud je při zahájení instalace internet připojen, proces tam není a instalace chce MS účet. Pokud se v tu chvíli internet odpojí, proces se tam neobjeví, není ho tedy potřeba vypínat. Ale stačí kliknou na šipku zpět vlevo nahoře (krok zpět) a je tam zase založení místního účtu. Proces tam je jen v případě, že instalace začne BEZ připojení k internetu a jen čeká na připojení k netu, aby se mohlo pokračovat v instalaci s MS účtem. MS to zase udělal jen napůl.Jednodušší postup bez blbnutí s příkazovou řádnou:1. Zahájit instalaci s připojeným internetem. 2. Normálně instalovat až do okamžiku žádosti o MS účet.3. Odpojit internet.4. Dát krok zpět.5. Hotovo, jde založit místní účet.https://ctrlv.cz/shots/2021/10/13/olni.pnghttps://ctrlv.cz/shots/2021/10/13/uJ32.png

Hmmmmmmmmmmm...Ani mně to nedalo a otestoval jsem s cmd a vypnutím internetu příkazemVe fázi výzvy k přihlášení k účtu MS klepnout na "Možnosti přihlášení"..Poté shift +f10 a příkaz:netsh interface set interface name=ethernet admin=disabled pak už jen klikačka -> zapomněl jsem uživatelské jméno a dále naskočí okno k vyplnění jména uživatele PC + dále heslo.. Poté zapnout net:netsh interface set interface name=ethernet admin=enabled*Toto je v případě kabelového připojení.. adaptér LAN má default název Ethernet.. stejným způsobem to asi lze s Wifi-- jiný název.. nebo skrze taksmgr a nejspíše ukončit "network connection flow"Já jsem se jen nechtěl ohýbat k pc skříni a odpojovat a připojovat kabel.. *Jinak HOME edice je docela vopruz v souvislosti s přidáním dalších účtů.. Nelze jinak, než s přihlášením k účtu MS.. Asi to bude možné taky nějak obejít.. proštuduju zítra jen ze zvědavosti.. Nebo musí být alespoň jeden z účtů skrze MS účet..??? Stejně je to blbost, každý používá jeden PC a jeden účet. Další účet jen snad dítěti, kde bude dočasně v počátku administrátorem(správcem) jeden z rodičů..

Omlouvám se,v HOME edici lze vytvořit další účet bez nutnosti přihlášení do účtu MS

Jenom k tomu registru - tam není třeba dávat všechny ty klíče, pokud třeba instaluji do virtuálního stroje (VMware Player), tak stačí jenom ty první dva:"BypassTPMCheck" a "BypassSecureBootCheck"Pokud máš třeba dost RAMky i dostatečný CPU, nemusíš tam dávat to přeskočení testu RAM, kontroly CPU, velikosti HDD/SSD a pod.Na druhou stranu, když to tam bude, nic se nestane...

MS účet stačí 1, další účty mohou být lokální.Jinak, na 1 MS účet můžeš přihlašovat víc PC/uživatelů, ale není to rozumné (budou mít společnou poštu a tak).

Lokální admin není MS účet.Pokud budeš instalovat Windows, odpoj internet, pak se dostaneš i k vytvoření lokálního účtu.Pokud budeš upgradovat Win 10 na Win 11, zůstane existující systém účtů zachovaný.

ano, to u 11home uz neplati..

Co u Win 11 home už neplatí? To s tím odpojeným internetem a možností vytvořit lokální účet?Já když instaluji windows nebo dávám do provozu PC s předinstalovaným Win, tak nejprve vytvářím administrátorský účet, pomocí kterého dělám základní nastavení a instaluji většinu potřebných programů a teprve pak vytvářím pracovní účet.Plánuji matce koupit novější notebook a za pár měsíců by tam třeba už mohly být i win 11 standardně. Matka asi "výhody" MS účtu nevyužije.Všiml jsem si u svého MS účtu, že tam mám připojené počítače, i když na těch počítačích jsou jen lokální účty. Ten MS účet jsem použil jen kvůli instalaci MS Office. To se automaticky PC připojí k MS účtu při prvním použití nějakého MS účtu?

11home nevies odpojit internet, lebo ta nepusti dalej a nevies preskocit standardne online konto ako to bolo vo win10. Da sa to oyebat ako pisem vyssie.

To máš na mysli spuštění příkazového řádku během instalace - prvním vytváření účtu? Pouhé odpojení internetového kabelu tedy nepomůže?

Tím chceš říct, že Windows 11 Home nenainstaluješ bez toho, že by byl počítač připojený k internetu?Nebo tam nefunguje ani později příkazový řádek, ve kterém by se dal zadat příkazy:net user /add PepaNovak nejake_heslonet localgroup powerusers /add PepaNovak

Odeslal jsem to dřív, než jsem to dopsal.Prostě bych klidně nechal vytvořit MS ID, ale později bych si vytvořil lokální účet a ten online účet zakázal nebo jen si ho jen zapsal, pokud by MS chtěl nějaké ověřování a k ničemu je nepoužíval.

Ono to tak šlo, ale v posledních verzích to změnili (alespoň to tak bylo), že u Home to visí a čeká na tu síť.Taky to nechápu co třeba nešťastník je někde mimo internet a ani to nenainstaluje. Dá se to ale obejít tím postupem, jak to čeká na tu síť...

ano, win11 home som bez pripojenia na internet nevedel pokracovat v instalacii. Po vypnuti tej sluzby cez prikazovy riadok to zrejme dalej pojde, ale standardne to nejde

Ono to ještě nedávno ale šlo, nejprve to chvíli čekalo a pak normálně pokračovalo bez tvorby MS účtu, když nebyl internet.Později šlo to čekající okno odstřelit, nebo ukončit Ctrl+F4.Teď už to nejde ani přeskočit, ale dá se zatím použít ten krok s odstřelením služby.Je otázkou, co zase vymyslí příště. Nechápu tenhle krok, chci pro někoho připravit PC předem a oficiálně nemám šanci...

to je jedno, tento windows je zas shit ako vista a 8. Vydrzime do win12.

Shit jako Vista / nebo Win 8 ..??? To jsi nad tím systémem zlomil hůl hodně brzy.. Win 11 je jen kapánek pozměněný v porovnání s Win 10, který je momentálně na hodně dobré úrovni.. Některé ty drobné změny jsou tak trochu zbytečné. Kromě těch všech různorodých změn, je tam jakási snaha o usnadnění třeba v kopírování, vložení nebo přejmenování - po označení složky nebo souboru -> přímo v záhlaví okna. Změna i po označení složky/souboru a zobrazení celého kontextového menu "Shift + F10".. jde jen o zvyk.. nemusí se tedy rozklikávat pravým na myši ta spodní nabídka dole -> "více možností".. ovšem když máš v ruce myš a chceš mít před sebou celou kontextovoou nabídku, musíš kliknout pravým ještě jednou na ten nejnižší řádek nebo použít shift +f10Win 10 jsou přehlednější a opět jde jen o zvyk..

Já bych stejně Windows 11 momentálně doporučil jen těm, kterým nevadí, že něco může blbnout. Ono to ještě nějaký čas potrvá, než to MS vyladí. Já na Windows 11 určitě nepřejdu dříve jak za 3 roky. Jedině, že bych si koupil nové PC/notebook, kde by už Windows 11 byly nainstalované.

Jde to i jednodušeji napíšeš tam neexistující outloock email a jako heslo můžeš napsat cokoliv a napíše to že se něco pokazilo a pustí tě to dál

shift + F10 už nefunguje ?

ctrl plus shift plus F10 a potom ctrl plus shift plus escnasledujesprávca úlohvyhľadať / postupnosť zavádzania internetuukončiť úlohu.

ctrl plus shift plus F10a potomwin plus rnasledujespusteniea potom otvoriť: taskmgrvyhľadať v správcovi procesy na pozadí / postupnosť zavádzania internetuukončiť úlohu.

Lze to jednoduše i takto:Shift + F10 Pokud jde o připojení LAN(kabelem):netsh interface set interface name=ethernet admin=disabled Pokud jde o Wifi:netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=disabled *Názvy ethernet / Wi-Fi, to jsou výchozí názvy pojmenované systémemOpětovné zapnutí znovu příkaz, jen na konci změna =enabled