» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit Měl jsem v pc Windows 7 64 bit, neměl jsem sním žadne problemy počítač šlapal v pohodě. Ale jak microsoft zrušil aktulizace na windows 7, tak se mi pc začlo nehorázně sekat. Tak jsem si nainstaloval Windows 10 a žadna změna, pc je celý zpomalený.Procesor mam AMD Athlon(tm) II X3 450 Processor 3.20 GHzpamet RAM 8,00 GB (použitelné: 7,75 GB)Grafika Nvidia nforce 630a 256 MBTak se ptám, čím to muže byt. Myslím si že pc mam na běžne prohliženi netu dostatečně silny, sice až na grafiku Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

zeby tym 11rocnym procesorom s extra nizkym vykonom? https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-5700G... tam ten ryzen 1600 je najlacnejsi AMD co sa aktualne na alze da kupit, a tie dalsie 2 su priklad procesora, ktory chces. Podla ceny si vyber a kup novy PC.

A nestačilo by koupit lepší procesor ?

Do toho nemá smysl nic shánět. Buď hledej, co blbne (viz níže) nebo si kup nový PC.

To je pravda

aby sme zas nedopadli ako vedla, co chlapik nakoniec piekol dosku v rure.. Kup novy pocitac komplet cely. Raz za 11 rokov si to snad dovolit mozes, pripadne kup na splatky. 5600G, B550, 16GB Ram, 1TB kludne kingston A2000 ked treba setrit, Seasonic Core GC 500W, bednu asi mozes nechat tu, co mas. Windows cislo mozes pouzit zo stareho PC, ak je to win7 alebo 8.

Máte pravdu, PC už mám dlouhu :D Postavím si nový ..

na tom 5600G si celkom zahras starsie hry, vykonnejsiu grafiku dokupis, ked sa raz ustalia ceny. Mozno, snad, dufajme.

heh. Tu grafiku co uvazdas, je na doske integrovana, ze ano? Tak 5600G bude 100x rychlejsia

Konec aktualizací sekání nezpůsobí a pokud přeinstalace systému na jiný nepomohla, hledej HW závadu. Vzhledem ke stáří PC je docela pravděpodobná. Za sekáním může být vadný disk nebo třeba přehřívání (CPU pak omezuje výkon, aby neshořel).Takže pro začátek se podívej na stav disku (třeba pomocí CrystalDiskInfo) a na teploty (ukáže je třeba HWiNFO nebo jiný podobný program).

Děkuju ?? zkusím to

Nevím proč tam jsou otazníky když jsem dal smajlíka ????

Můžeš tam zkusit dát i nějaký linux (Lubuntu, Xubuntu, Mint) a odzkoušet jestli to pojede rychleji. Když jsem z W7 přešel na Linux Mint, tak to bylo výrazné zrychlení, ale to už je nějaký čas. Prohlížet net jde na linux velice dobře.

Předpokládám, že nerproběhla čistá instalace Win10, ale upgrade z Win7 na Win10. Tím se ale zasekanost Win7 nevyřeší, ale problém se přenese dál.Zkusil bych čistou instalaci Win10.

Spíš napiš, kolik máš limit na novej počítač, když koupíš něco dobrýho, tak je reálný, že zase na něm budeš fungovat dalších 11 let.